Audriņu pamatskolā bija apskatāma izstāde „Vairāk nekā bērnu spēles”

Publicēts 09.10.2014

No 15. līdz 26. septembrim Audriņu pamatskolā bija apskatāma ceļojošā izstāde „Vairāk nekā bērnu spēles”, kas sniedz ieskatu par bērniem holokaustā. Izstādes mērķis bija padziļināt izglītojamo izpratni par holokausta traģēdiju. No sešiem miljoniem ebreju, kas tika nogalināti holokaustā, apmēram pusotrs miljons bija bērni. Izdzīvojušo skaits mērāms tikai dažos tūkstošos. Šī izstāde ir stāsts par izdzīvošanu. Tajā atspoguļoti bērnu centieni visiem spēkiem turēties pie dzīvības, kā arī tieksme saglabāt bērnību un jaunību, radot ap sevi citu realitāti.

Holokausta upuru un varoņu memoriālā kompleksa „Jad Vašem” ceļojošā izstāde „Vairāk nekā bērnu spēles” paver logu uz bērnu pasauli katastrofas (Šoa) laikā. Rotaļlietas, spēles, radošie darbi, fotogrāfijas, fragmenti no dienasgrāmatām un poēmām stāsta par bērnu izjūtām, ļaujot nojaust, kāda bija viņu dzīve. Audriņu pamatskolas audzēkņiem bija iespēja ne vien apskatīt izstādi, bet arī noskatīties divas dokumentālas filmas, kas vēstīja par ebreju bērnu likteni Otrā pasaules kara laikā. Izstāde ir NVO „ICEJ Latvija” un Izraēlas vēstniecības Latvijā kopīgs projekts.

Informāciju sagatavoja: Audriņu pamatskolas direktore
Liāna Teirumnieka

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0