Audriņu pamatskolas audzēkņi tiekas ar Ludzas pārvaldes robežsargiem

Publicēts 16.12.2014

Audriņu pamatskolas skolēni ar lielu nepacietību gaidīja tikšanos ar Latvijas Valsts robežsardzes pārstāvjiem, ar kuriem sadarbība skolai turpinās otro gadu. Cienījamie viesi pavadīja skolā visu dienu, sagādājot skolēniem daudz pārsteigumu.

Virsleitnants V. Elksnis un kaprālis J. Stepanovs aizraujoši pastāstīja par robežsargu darbu, tā apgūšanas iespējām, tika parādīta filma par šī dienesta darbu. Interesi izraisīja iespēja, ne tikai apskatīt, bet arī paturēt rokās specifiskus darba līdzekļus – kara binokli, zizli, roku dzelžus, uzlaikot bruņu vesti u.c.

Skolas sporta laukumā visus sagaidīja vēl kāds pārsteigums – paraugdemonstrējumiem tika atvesti arī dienesta suņi. Tie meklēja “pazaudētās” atslēgas, piekariņus un citas mantiņas, paklausīgi izpildīja komandas, arī cilvēku meklēšanā, paziņojot par izpildītām komandām ar skaļu riešanu.

Visi ar interesi vēroja kā tika atainota noziedznieka aizturēšana. To veica vecākais seržants Sergejs Ribakovs kopā ar savu dienesta suni Ekvi. S. Ribakovs ir arī Audriņu pamatskolas absolvents. Skolas gados viņš bieži piedalījās olimpiādēs, saņemot godalgas. Tagad viņš ir mūsu valsts goda un kārtības sardzē, rādot labu piemēru mūsu skolēniem – zēniem un meitenēm. Bērniem ļoti patika arī piedāvātā vizināšanās ar dienesta kvadraciklu. Daudziem skolēniem radās interese par robežsarga profesiju, un tas viņus rosinās labi mācīties un ievērot veselīgu dzīvesveidu, jo tikai izglītoti, mērķtiecīgi un godīgi cilvēki spēj pienācīgi pildīt augstu misiju – sargāt Dzimteni!

Jāpiebilst, ka valsts svētku mēnesī novembrī arī Audriņu pamatskolā notika virkne Latvijas valsts svētkiem veltītu pasākumu. Izveidotas vairākas izstādes – foto un zīmējumu izstāde „Mana Latvija”, apsveikuma kartiņu konkurss, kur skolēni apsveica Latviju dzimšanas dienā. Lāčplēša dienā tika sarīkotas jautrās sacensības un stafetes, kurā piedalījās un spēkiem mērojās skolas stiprinieki un stiprinieces, ciemojās viesi no Daugavpils – ielu vingrošanas kustības dalībnieki – Genādijs Petrovs, Aleksandrs Ivanovs un Aleksejs Jelisejevs, ar savu deju programmu.

Latvijas valsts dibināšanas 96. gadadienā skolā notika svinīgais koncerts, kurā piedalījās ne tikai Audriņu pamatskolas skolēni, bet arī ciemiņi – Rēzeknes pilsētas sporta deju kluba dejotāji – Aleksejs Tretjaks un Megija Kūkoja, Elīna Karzubova un Romāns Mivriniks, Rēzeknes 5. vidusskolas pūtēju orķestris (vadītājs Deniss Smirnovs – Audriņu pamatskolas absolvents, kurš savu turpmāko profesiju izvēlējās kā mūzikas pedagogs). Koncertā piedalījās arī mazie dalībnieki no Rēzeknes pilsētas pirmskolas izglītības iestādes „Rūķītis” — grupa „Rūķi vējā”, kas iepazīstināja skolēnus ar latvju zīmēm, savu uzstāšanos papildinot ar dziesmām, dejām un dzejoļiem.

Skolas kolektīvs izsaka pateicību sporta deju kluba „VIVA” dejotājiem, Rēzeknes 5. vidusskolas pūtēju orķestrim, PII grupiņai „Rūķi vējā”, Daugavpils ielu vingrošanas kustības dalībniekiem, kā Ludzas robežsardzes pārvaldes darbiniekiem par pilsonisko un patriotisko audzināšanu, veselīga dzīvesveida popularizēšanu un profesionālās orientācijas veicināšanu, latviešu kultūras vērtību apgūšanas veicināšanā.

 

 

Liāna Teirumnieka
Audriņu pamatskolas direktore,
Oksana Brokāne
sākumskolas skolotāja

 

robezsargi1robezsargi2robezsargi4robezsargi6robezsargi7

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0