Audriņu pamatskolas pirmklasnieki devās ciemos pie Grāmatu Tārpiņa

Publicēts 08.11.2016

Šī gada 7. novembrī Audriņu pamatskolas pirmklasnieki devās uz skolas bibliotēku, lai iepazītos ar vietu, kur “dzīvo” grāmatas. Bibliotēkas stundas mērķis – iepazīstināt bērnus ar bibliotēku. Uzdevumi – izraisīt bērnu interesi par skolas bibliotēkā notiekošajiem procesiem, kā arī radīt priekšstatu par bibliotēkā iegūstamās informācijas dažādību.

Nedēļu pirms nodarbības bērni saņēma Grāmatu Tārpiņa sūtītu ielūgumu. Kopā ar klases audzinātāju noteiktajā laikā devās uz skolas bibliotēku. Pirms tam sagatavoja dāvanu – zīmējumu Grāmatu Tārpiņam. Skolas bibliotekāre sagaidīja bērnus, tad aicināja doties ceļojumā pa savu valstību. Bibliotēkā bija izvietoti plakāti ar apgalvojumiem: “Es esmu bijis bibliotēkā”, “Es zinu, ko dara bibliotēkā”, “Es esmu kādas bibliotēkas lasītājs”, “Es nekad neesmu bijis bibliotēkā”. Bērni kopā ar skolotāju izlasīja teikumus un nostājās pie tā plakāta, kurš atbilda katram bērnam. Bibliotekāre noskaidroja, ko bērni zina par grāmatu krātuvi, parādīja, izstāstīja par bibliotēkas iekārtojumu, kur atrast grāmatiņas, kā kļūt par lasītāju, kādi noteikumi jāievēro. Kad visas atbildes bija saņemtas, bērni veica uzdevumus darba lapā.

Noslēgumā bērni saņēma no Grāmatu Tārpiņa un skolas bibliotekāres sertifikātu par veiksmīgu bibliotēkas apmeklējumu.

Paldies par atsaucību 1. klases audzinātājai Tatjanai Vabalei!

Skolas bibliotekāre Sandra Jeršova

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0