Audriņu pamatskolas skolēni apmeklē zinātnes centru AHHAA Igaunijā

Publicēts 02.11.2016

Pirms rudens vēsuma, 27. oktobrī, Audriņu pamatskolas skolēni nodomāja doties garākā braucienā un apmeklēt lielāko zinātnes centru Baltijā – AHHAA, lai šī gada rudens brīvlaiks nepaietu veltīgi. Dažiem skolēniem tā bija pirmā izbraukšana uz ārzemēm, tāpēc tā sagādāja īpašu gandarījumu.

Tartu – tīra, klusa pilsēta – jau sen uzskatīta par studentu pilsētiņu. Un zinātnes centrs tajā nav izveidots nejauši.

Modernais zinātnes centrs Igaunijas pilsētā Tartu neatstāja vienaldzīgus ne pieaugušos, ne bērnus. Tajā veiksmīgi apvienotas akadēmiskās zināšanas, oriģināli dizaina elementi, jaunākie zinātniski tehniskie sasniegumi. Mūs pārsteidza dažādas neticamas ierīces un iespējas. Mēs piedalījāmies gan dažādās nodarbībās, gan iepazināmies ar ūdens pasaules dzīves noslēpumiem. Paši uzvilkām ar virvi savu krēslu 9 metru augstumā, izbaudījām braucienu ar divriteni pa virvi, kas pārvilkta augstu pāri zālei, papriecājāmies par to, cik brīnumaini šķiļas cāļi un kā pazemē dzīvo skudras… Viss teorētiskais materiāls piedāvāts vairākās valodās, t. sk. arī latviski. Katrs varēja lietderīgi pavadīt laiku, apmierināt gan prātu, gan dvēseli.

Jaukā rudens diena pagāja pavisam nemanot, un bērni neslēpa prieku par iespēju uzzināt tik daudz jauna un saistoša.

Klašu audzinātājas Sandra Jeršova un Jeļena Pimahova

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0