Audriņu pamatskolas skolēni piedalās LVM rīkotajā “Meža ekspedīcija 2019”

Publicēts 19.09.2019

18. septembrī Audriņu pamatskolas 6. klases skolēni devās AS “Latvijas valsts meži” organizētajā mācību meža ekspedīcijā uz Rēzeknes novada Taudejāņiem.

Skolēni uzzināja, kā skolā iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē, apzinājās cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veica praktiskus un radošus uzdevumus, veidoja izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Devāmies mežā pa noteiktu maršrutu 2 km garumā, pārejot no vienas pieturas uz otru. Katrā pieturā vadītājs deva mums praktiskus vai radošus uzdevumus, kurus risinājām individuāli vai grupās, iegūtos rezultātus pierakstījām speciālās darba burtnīcās, kuras katram skolēnam izdalīja maršruta sākumā.

Vienā no pieturām skolēni uzzināja, ka no koksnes produktiem iespējams pagatavot ļoti daudz dažādu lietu, pat ziepju burbuļos ir daļiņa no koka, kā arī medikamentam – aspirīnam ir saistība ar koku. Darba pieturās skolēni mērīja koka augstumu un noteica to vecumu, aprēķināja nepieciešamo kociņu daudzumu 1 ha meža platībā, lai mežs varētu pats atjaunoties.

Pašiem vajadzēja veikt eksperimentus ar lakmusa papīriņiem, nosakot augsnes paraugu skābuma līmeni. Bija izzinoša informācija par jaunaudžu kopšanu, pēc kuras skolēni devās jaunaudzes attīrīšanā no bērziem. Skolēni lieliski atpazina, kas ir izraisījis dažādus koka bojājumus, vai tas ir bijis dzīvnieks, dabas parādība vai kukainis. Pēdējā pieturā skolēni, pašu spēkiem, no koka dēļiem bez naglu palīdzības, visiem kopā sadarbojoties, uzbūvēja pašnesošo Leonardo da Vinči tiltu un devās tam pāri, lai pārliecinātos par tā izturību un varētu tikt uz finiša pieturu ar ugunskuru un pikniku.

Paldies AS “Latvijas Valsts mežs” pārstāvjiem par piedāvāto iespēju!

 

Dace Vasilevska,
Audriņu pamatskolas skolotāja

20190918_124810 IMG-20190918-WA0039 IMG-20190918-WA004120190918_135402

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0