Audriņu pamatskolas ziņas

Publicēts 12.11.2015
Jaunie pedagogi

Sākoties krāšņajam un vēsajam rudens laikam, Audriņu pamatskolas telpās norit spraigs darba ritms. Apkopojam skolas jaunumus šoruden.

Jau sākot ar pirmajām septembra dienām skolas telpās varēja apskatīt izstādes „Dzeja nemelo” no 7. – 17. septembrim, bet no 21. septembra – 5. oktobrim izstādi „Rudens veltes”, kur pašu darinātus darbiņus izstādīja skolēni. Izstāde vainagojās ar Miķeļdienas gadatirdziņu, kur savas un kopā ar vecākiem darinātas lietas pārdeva sākumskolas klašu mazie tirgotāji. 25.septembrī Audriņu pamatskolas sporta stadions bija piepildīts ar Rēzeknes un Viļānu novada skolu aktīvākajiem sportistiem, kas ieradās uz Latvijas Olimpisko dienu Audriņos 2015, lai cīnītos dažādās sporta aktivitātēs un gūtu godalgotas vietas.

9. oktobrī Audriņu pamatskolas administrācija un kolektīvs sveica Rēzeknes novada Skolotāju dienas svinībās skolotājas Nadeždu Savicku un Sanitu Viļumu, kuras apbalvoja ar Rēzeknes novada pašvaldības Pateicības rakstiem par atzinīgu un godprātīgu darbu. Šajā pasākumā arī tiks sveikti jaunie pedagogi, kas tikai šajā mācību gadā uzsāk savas darba gaitas. Arī Audriņu pamatskola lepojas ar to, ka divas jaunietes – Līga Lizdika un Krista Kuzņecova, par savu pirmo darbavietu izvēlējās Audriņu pamatskolu. Novēlam radošo enerģiju, entuziasmu un uzņēmību iesāktajā darbā!

Tūrisma dienu ietvaros Audriņu pamatskolas skolēni devās tuvākos un tālākos braucienos – uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, hokeju, ģimenes atpūtas centru „Vītoli”, Aglonas maizes muzeju, Daugavpils Olimpisko centru, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra „Zeimuļs” ceļu satiksmes noteikumu nodarbībām, Dricānu vidusskolas LEGO nodarbību, Zinātnieku nakts pasākumu Rēzeknes augstskolā un draudzības vakaru Jaunstrūžānu pamatskolā. Jau otro gadu pēc kārtas Audriņu pamatskolas 2.klases skolēni turpina piedalīties baseina nodarbībās, ko organizē Rēzeknes novada sporta skola, bet, savukārt rūpīgi sekojot savu zobiņu veselībai, skolēni apmeklē zobārstu un higiēnistu.

Skaisti un iespaidiem pilni bija divi lieli notikumi Audriņu pamatskolas skolēnu ikdienā – no 12. – 17.oktobrim „Labo darbu nedēļa”, kuras ietvaros skolēni apmeklēja Rēzeknes sociālās aprūpes centru un Pilcenes veco ļaužu pansionātu, sarūpēja pārsteiguma dāvanas un sniedza sirsnīgus koncertus šo iestāžu iemītniekiem. Arī Rēzeknes dzīvnieku patversme netika aizmirsta un apmeklēta, lai iepriecinātu tās iemītniekus ar sarūpētiem gardumiem un mīļiem glāstiem. Pārsteigti un priecīgi bijām, kad 25.oktobrī mūs apciemoja Zviedrijas pārstāvji, kas atveda Audriņu pamatskolai dažādas dāvanas – drēbes (arī darba drēbes), apavus, kancelejas piederumus (papīru, zīmuļus), aizkaru audumu, audumu atgriezumus, dvieļus, dažādus šūšanas piederumus, mālus, traukus (gan plastmasas, gan stikla), šķidrās ziepes un pastu, papīra dvieļus un tualetes papīru, dažāda veida rotaļlietas, bērnu ķerru un rotaļu mašīnu ar piekabi, skolas solus, galdus un krēslus, kā arī mīksto atpūtas stūrīti. Liels paldies Zviedrijas pārstāvjiem, kā arī ļoti ceram uz jauku turpmāko sadarbību!

No šī mācību gada Audriņu pamatskola iesaistās projektā „Global schools EYD2015”, kurā piedalīsies 1.-4.klašu skolēni un sākumskolas skolotājas. Šī projekta ietvaros no 28.septembra – 4.oktobrim tika novadīta arī Pasaules lielākās mācību stundas. Jau no oktobra Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes atbalsta grupas organizētajās Džimbas nodarbībās turpina piedalīties 1.-2.klases skolēni, kuri apgūst dažādus drošības noteikumus.

Novembris Audriņu pamatskolā arī notikumiem bagāts, tāpēc aicinām visus interesentus iesaistīties, apmeklēt un līdzi just aktivitātēs Audriņu pamatskolā:

• Līdz 14.martam biedrības „Latvijas zaļā josta” rīkotajā makulatūras vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai!”. Konkursa ietvaros vāksim biroja, kopējamo, piezīmju, zīmēšanas papīru, grāmatas, avīzes, žurnālus, bukletus, katalogus, burtnīcas, klades, kā arī salocītus kartona iepakojumus. Netiks pieņemtas fotogrāfijas, izlietoti papīra trauki un uzlīmes.

• Līdz 30.aprīlim biedrības „Latvijas zaļā josta” rīkotajā elektrisko un elektronisko iekārtu vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai!”. Konkursa ietvaros tiks vākti elektronisko un elektrisko iekārtu atkritumi, bet tie nekādā gadījumā nedrīkst būt izkomplektēti.

• No 2.novembra līdz nākamā gada februārim tiek atklāta izglītības atbalsta akcija “Savai skolai”, kuras mērķis ir aicināt sabiedrību apvienoties un palīdzēt savai bijušajai skolai vai savu bērnu skolai. Akcijas laikā no šī gada novembra “Maxima Latvija” klienti par katru pirkumu vērtībā virs 7 eiro saņems uzlīmes, ko tālāk varēs novirzīt sevis izvēlētai izglītības iestādei noteikta inventāra ieguvei, tāpēc aicinām vākt uzlīmes un nogādāt tās uz Maximas kasti Audriņu pamatskolas foajē.

• 20.novembrī pl.15:00 visi interesenti un viņu bērni tiek gaidīti Audriņu pamatskolas aktu zālē uz nodarbību un radošo darbnīcu, ko piedāvā projekts ERASMUS+ “Apskāviens nākotnei”.

• 4.novembrī no pl.14:00–16:30 SIA “ALAAS” sadarbībā ar Latgales Ekoskolām organizēja pasākumu vides izglītībā “Savā Latvijā mēs varam dzīvot atbildīgi!” uz kuru devās arī Audriņu pamatskolas 9.klases skolēni.

• 10. un 11.novembrī skolas sporta zālē notika Lāčplēša dienas svinības, kur saviem spēkiem mērojās topošie spēkavīri un spēkameitenes.

• 16.novembrī pl.14:30 skolas aktu zālē notiks LR proklamēšanas dienai veltīts pasākums.

• No 2. – 30.novembrim skolā skatāma zīmējumu un foto izstāde „Latvijai 97”

• No 9.novembra līdz 20.novembrim Audriņu pamatskolas telpās skatāma ceļojošā izstāde “Sibīrijas bērni”. Fotogrāfijas liek aizdomāties par cilvēka rīcību, cilvēcību, par neizdzēšamo Latvijas vēstures traģēdiju.

• No 18. – 24.novembrim notiks Uzņēmējdarbības nedēļa.

• 7.novembrī Audriņu pamatskolas komanda piedalījās skrējienā “Lāčplēša kauss 2015” Ilzeskalnā un 18.novembrī piedalīsies skrējienā „Ieelpo Rēzekni 2015” Rēzeknē.

• Konkurss ”Mana Latvija 2015” skolā norisinājās divos posmos 4.novembrī – 6.-9.klasei, bet 13.novembrī notiks – 1.-3.klasei. Savukārt 6.-9.klašu finālisti 13.novembrī ieplānots doties uz Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes rīkoto konkursu „Mana Latvija 2015”. Vēlēsim veiksmi un izdošanos!

Ziņu apkopojumu sagatavoja Audriņu pamatskolas direktore Liāna Teirumnieka

 

nadezda_savicka sanita_viluma

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0