Baltkrievijas tūroperatoru un portāla TIO.BY pārstāves vizīte Rēzeknes novadā

Publicēts 09.05.2017

Šā gada aprīļa beigās, Baltkrievijas tūroperatoru grupa un TIO.BY žurnāliste, portāla TIO.BY galvenā redaktore Natālija Plitkeviča (Natallia Plytkevich) apmeklēja Rēzeknes, Viļānu novadu un Rēzeknes pilsētu, lai iepazītos ar tūrisma piedāvājumu.

Pa ceļam no Rīgas pirmā pieturvieta bija Viļānu Romas katoļu baznīca, kur bija iespējams apskatīt gan pašu dievnamu, gan Sveču kapelu, sv. Terēzes no Bērna Jēzus kapelu un Rožu dārzu, baznīcas pagrabus ar kapelu veltītu nedzimušajiem bērniem, Krustaceļu, kā arī Krusta kapelu, Fatimas Dievmātes godam veltīto grotu ar Fatimas ganiņu skulptūrām, Rožukroņa dārzu ar svētā bīskapa Meinarda – Latvijas pirmā misionāra skulptūru, draudzes aizbildņa sv. Erceņģeļa Miķeļa skulptūru. Pēc visa iepriekš minētā apskates klostera telpās tika pasniegtas garšīgas un sātīgas pusdienas. Tālāk uzklausījām Viļānu novadpētniecības muzejā ļoti saistošu stāstījumu par ekspozīcijām.

Iepazīšanās ar dolomītatradnes “Pērtnieki” ražotni, zivju audzēšanas procesu, tūrisma, rekreācijas un kulināro piedāvājumu notika pēc tikšanās ar Rēzeknes novada domes priekšsēdētāju Monvīdu Švarcu. Katras tūrisma firmas pārstāvis iepazīstināja ar savas darbības profilu un mērķauditoriju, diskusijā tika pārrunāti dažādi iespējamie sadarbības varianti tūrisma jomā. Vislielāko interesi izraisīja plašais atpūtas, tūrisma, kulinārais un makšķerēšanas piedāvājums “Pērtniekos”, kā arī kvalitatīvās no dolomīta celtās ēkas saviesīgu pasākumu piedāvājumam. Pēc tam viesi devās uz Rāznas Nacionālo parku, kur izbaudīja viesu māju piedāvātās nakšņošanas un ēdināšanas iespējas.

Otra vizītes diena tika veltīta īpaši aizsargājamās dabas teritorijas pie Lubāna ezera apmeklēšanai. Ciemiņi iegādājās Dzipšļu medus produkciju un uzklausīja stāstījumu par bitēm, medu, darbu dravā. Teirumnieku purva takā mūs sagaidīja Anna Macāne, kura pastāstīja par takas izveides vēsturi un dabas vērtībām purvā un Lubāna mitrājā, kā arī par salmu jumtu klāšanas meistaru un viņa lauku sētu Īdeņā, kuru arī apskatījām. Vērojām skaisto skatu uz Lubānu no Īdeņas pilskalna, zvejnieku sētā “Zvejnieki” klausījāmies stāstījumu par Lubāna ezera piekrastes dzīvi. Ūdenstūrisma attīstības centrā “Bāka” tika pastāstīts par objekta tapšanas vēsturi, izrādīts tūrisma piedāvājums un iespējas, paēstas pusdienas. Dienas otrajā pusē tika skatīts Rēzeknes pilsētas tūrisma piedāvājums, bet naktsmītni piedāvāja viesu māja “Zaļā sala”. Tur par savu piedāvājumu stāstīja vietējā mājražotāja Valentīna Svarinska, kura viesus cienāja ar garšīgo un veselīgo garšaugu un dārzeņu torti.

29. aprīļa rītā apmeklējām zirglietu un ādas izstrādājumu darbnīcu “Apkalnmājas”, kur vizītes dalībnieki ļoti ieinteresēti klausījās saimnieku stāstījumu un katrs pats sev izgatavoja piemiņas lietu no šīs darbnīcas. viesiem bija iespēja arī izjust Latgales podnieku dienu gaisotni, vērojot cepļa izņemšanas procesu Ilzeskalna pagasta “Podniekos”. Pēdējais apskates objekts bija Lūznavas muiža, kur tūrisma firmu pārstāvjus patīkami pārsteidza muižas restaurācijas darbu kvalitāte un kvalitatīvais kultūras un tūrisma piedāvājums. 

Viesi uzsvēra Latgales viesmīlību un degsmi stāstījumā par savu tūrisma piedāvājumu, vienkāršību un vēlmi iespējamajai sadarbībai.

Vizītes dalībnieki:

  • Minsk Travel — Jūlija Šuļžika (YULIYA SHULZHYK )
  • TIO.BY žurnāliste, portāla TIO.BY galvenā redaktore – Natālija Plitkeviča (NATALLIA PLYTKEVICH)
  • Alltour — Tatjana Kļimenka (TATIANA KLIMENKA)
  • CentrKurort — Sergejs Piskuns (SERGEI PISKUN)
  • Benefis Travel – Jeļena Suhina (ELENA SUKHINA )
  • AirBaltic Minsk Baltkrievija direktore – Veronika Mazurkeviča (VERANIKA MAZURKEVICH)
  • UniTravel – Talaiha Volha (TALAIKA VOLHA)

Ligita Harčevska

http://www.tio.by/info/novosti/kak_my_otkryvali_latgale/

https://wildlife.by/recreation-and-tourism/articles/iz-karera-v-kurort-i-drugie-fishki-latgale/

BYTurOp_2017_Ceplis pie Gailuma 1BYTurOp_2017_Luznava 2 BYTurOp_2017_Luznava 10 BYturoperatori_2017_Apkalnmajas 17 BYturoperatori_2017_Dzipsli 5 BYturoperatori_2017_Idenas pilskalns 5 BYturoperatori_2017_Pertnieki_banketuzale 2 BYturoperatori_2017_Pertnieki_foreles 7 BYturoperatori_2017_Pertnieki_Kafe 1 BYturoperatori_2017_Pertnieki_Kafe 2 BYturoperatori_2017_Teirumnieku taka 2 BYturoperatori_2017_Zala sala 2 BYturoperatori_2017_Zala sala 4 BYturoperatori_2017_Zvejnieki 5

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0