Čornajā aizvdītas Tatjanas dienas svinības

Publicēts 29.01.2020

Tatjana, Tatiana – šī, tik populārā krievu vārda īpašnieces savu vārda dienu, pēc krievu kalendāra, atzīmēja sestdien, 25. janvārī. Krievijā Tatjanas diena ir svētku diena, kas ir radusies par godu svētās mocekles Tatjanas Rimskās piemiņai, un vēlāk tie pārtapa kā vērienīgi studentu svētki. Arī Čornajas tautas nams sestdien ar koncertu un atpūtas vakaru pie galdiņiem atzīmēja šos krievu kultūras un izglītības svētkus. Tatjanas dienai veltītajā koncertā uzstājās ciemiņi no Ozolaines – vokālais ansamblis “Nadežda” (vad. Nadežda Osipova), Strūžānu vokālais ansamblis “Raduga”(vad.Tamāra Smirnova) un krievu dziesmu koris “Beregiņi”(vad. Nadežda Osipova). Kolektīvi priecēja skatītājus ar dažāda rakstura krievu dziesmām, anekdotēm un stāstiem, kur īpaša uzmanība tika veltīta šīs dienas gaviļniecēm – Tatjanām. Jāpiebilst, ka Čornajas pagastā dzīvo vairāk nekā desmit Tatjanas vārda īpašnieces un prieks, ka piecas no šī vārda īpašniecēm bija ieradušās uz svētku koncertu un saņēma dāvanā puķīti podā, uz kuru ik dienas varēs raudzīties un apkopt. Koncerts notika ne tikai Tatjanas svētku tematikā, bet bija ievīts arī Jaunā gada tematikā, jo 25.janvārī pēc Austrumu kalendāra tika saigaidīts 2020. – žurkas gads. Koncerta apmeklētāji vēl pēdējo reizi varēja uzzināt, kas viņus sagaida žurkas gadā, kā arī pazīlēt sev gaidāmos notikumus. Paldies visiem koncerta kolektīviem, kas uzstājās koncertā, kā arī paldies Katjai Vincukovai, kas palīdzēja ielūkoties šo svētku pagātnē no krievu valodas puses.

Čornajas tautas nama vadītāja Santa Viša-Gaisiņa

Foto: Ērika Kučere

tatj2

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0