Čornajas ciemā svin svētkus

Publicēts 14.08.2019

10. augustā visas dienas garumā Čornajas pagasta Čornajas ciemā norisinājās ciema svētki. Kaut arī ausa drūms, mākoņains un miglā iepinies rīts, tomēr saulīte nolēma visus sasildīt, lai svētku diena būtu īpaši izdevusies.

Dienas aktivitātes sākās Čornajas pludmalē, kur norisinājās pludmales volejbola sacensības, kuras organizēja Sarmīte Broliša. Sportot gribētāji bija gan vietējie ciema jaunieši, gan arī bija ieradušies ciemiņi no tuvākām un tālākām vietām. Vairāku stundu garumā norisinājās spraigas spēles starp komandām. Tika noskaidrota arī uzvarētājkomanda un paši labākie un rezultatīvākie volejbola spēlētāji. Līderos izvirzījās komanda “SK Spāks”, un arī par labākajiem spēlētājiem tika atzīti tieši šīs komandas spēlētāji – Diāna Vasiļjeva un Aigars Kalniņš.

Svētku pasākumi norisinājās arī pašā ciema sirdī – estrādes laukumā. Uz ugunskura tika gatavots īpašs svētku sautējums un ceptas pankūkas. Par gardo maltīti rūpējās Veronika Vincukova un Valentīna Kučere.

Estrādes laukumā norisinājās arī neliels tirdziņš, kur varēja iegādāties dažādus labumus. Darbojās radošās darbnīcas. Bērniem bija iespēja tikt pie skaistiem sejas zīmējumiem, pavizināties uz zirgiem un veidot lielus ziepju burbuļus. Norisinājās arī sportiskās aktivitātes, kurās bērni ar prieku piedalījās. Tika organizēta loterija, par kuras galveno balvu parūpējās “Ausmeņa Kebabs”.

Vakarā ciema iedzīvotājus un ciemiņus pie estrādes sagaidījā pasākuma namamāte, Čornajas Tautas nama vadītāja Dace Baltkāje un namatēvs, Kaunatas pagastu apvienības vadītājs Jānis Aleksāns. Svētku koncertā tika pasniegti goda raksti un kausi pludmales volejboja spēlētājiem. Tika sumināti trīs jaundzimušie bērniņi. Vakara vadītāji pateicās visiem iedzīvotājiem un darbiniekiem, kuri piedalījās ciema svētku organizēšanā.

Koncertā uzstājās gan Čornajas pagasta pašdarbnieki, gan viesi no kaimiņu pagastiem. Tika izdziedātas dziesmas un izdejotas dejas, kā arī visus smīdināja Vijas Jeršovas veidotais teatrālais uzvedums. Ģitārspēles prasmi demonstrēja talantīgais Reinis Jaunais. Saulei rietot, par vakara balli rūpējās Oskars Lustiks.

Par tradīciju kļuvušie Čornajas ciema svētki noslēdzās patīkamā gaisotnē. Paldies visiem, kuri atnāca, darīja un piedalījās. Uz tikšanos nākamgad!

Teksts un foto: Marija Vicka,
Čornajas TN pašdarbniece

IMG_5816 IMG_5354 IMG_5388 IMG_5401 IMG_5414 IMG_5421 IMG_5464 IMG_5533 IMG_5555 IMG_5564 IMG_5643 IMG_5745 IMG_5792

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0