Darba terapijas projekta dalībnieki ievāc jauno ražu

Publicēts 22.08.2017
Projekta dalībnieki no Sakstagala - Tāle ar bērniem Līgu un Gati

Jau trešo gadu Rēzeknes novada pašvaldības Sociālais dienests sadarbībā ar Norvēģijas Sarkano Krustu un Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes komiteju īsteno darba terapijas projektu, kā ietvaros dalībniekiem tiek piešķirti 83 EUR mazdārziņa ierīkošanai un uzturēšanai, lai saviem spēkiem varētu sarūpēt pārtikas krājumus ziemai.

“Mēs iedodam makšķeri, nevis zivis,” uzsvēra Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Silvija Strankale. “Uzsākot projektu, vēlējāmies nevis sniegt sociālo palīdzību naudas veidā, bet dot iespēju cilvēkiem sagādāt sēklas un darba rīkus, kā arī apmaksāt tehniku, jo, kā zināms, laukos visdārgākais ir tieši zemes apstrāde.”

Šogad ir divkāršojies ģimeņu skaits, kas piedalās projektā – ja pirmajos gados tās bija 12 ģimenes, tad šobrīd darba terapijā iesaistītas 24 ģimenes no dažādiem Rēzeknes novada pagastiem. “Mēs par šo naudiņu nopirkām ķerru, mēslojumu, sēklas, stādus un plēvi. Tāpat arī traktors kādas astoņas reizes gājis dārzā,” uzskaitīja sakstagaliete Tāle, kura jau tagad domā par dārziņa paplašināšanu: “Esmu noskatījusi labas zemeņu šķirnes, ko rudenī stādīsim. Palielināsim arī kartupeļu lauka platību.”

Arī Irina no Sakstagala pagasta projektā piešķirto naudu izmantojusi, lai sagādātu sēklas un samaksātu traktoristam. Irina teic, ka dārza darbos labprāt iesaistījušies viņas bērni – mazā Taņa un Nikolajs –, kuri gan stādījuši bietītes un burkānus, gan pēcāk ravējuši. Arī Tālei bērni bijuši lielākie palīgi. “Mēs ravējām dārzu, vācām zālīti, palīdzējām zirņus lasīt, bet, lai apkārt dārzam būtu tīrs, ar mazo trimmeri regulāri appļāvām dārza malas,” pastāstīja Līga un Gatis. Kā atzina Sociālā dienesta vadītāja, tieši visas ģimenes, īpaši jaunākās paaudzes, kopīga iesaistīšanās projekta īstenošanā, ir lielākais ieguvums: “Bērni mācās darba tikumu, un var justies lepni, ka ir pielikuši savu roku, lai sagādātu lauku labumus un atvieglotu ģimenes budžetu.”

Ģimeņu interese ir ļoti liela, tāpēc paredzams, ka projekts turpināsies arī nākamajos gados. Kopējais projekta finansējums ir 2000 EUR, ko uz pusēm sedz Rēzeknes novada pašvaldība un Norvēģijas Sarkanā Krusta Oplandes komiteja. Lai apraudzītu, kā ģimenēm šovasar ir veicies un cik pilni apcirkņi iekrāti pagrabos, augusta beigās Rēzeknes novadā ciemosies Norvēģijas Sarkanā Krusta darbinieki.

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Foto: Eduards Medvedevs

  Projekta dalībniece Irina Jegorova (no kreisās) ar vecmammu, brālīti un pašas bērniem Taņu un Nikolaju

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0