Diskusija par dāvināšanu un Laimas Jansones un Lauras Polences koncerts – Baznīcu nakts Lūznavas muižā

Publicēts 04.06.2019

Piektdien, 7. jūnijā, Latvijā jau sesto reizi, bet Lūznavas muižā ceturto reizi notiks kultūras notikums „Baznīcu nakts“. Šogad līdzās Lūznavas muižas kapelas iepazīšanai ikviens interesents aicināts piedalīties tradicionālajā „Baznīcu nakts“ diskusijā, noklausīties Laimas Jansones un Lauras Polences koncertu, kā arī noslēgumā vienoties kopīgajā lūgšanā par Latviju.

„Baznīcu nakts“ Lūznavas muižā sāksies 17.00 ar diskusiju muižas Sarkanajā zālē, uz kuru aicināts ikviens interesents. Šī gada diskusijas tēma būs „Neaizmirstiet labu darīt un dāvanas dot! ( Ebr. 13:1): dāvanas un dāvināšana reliģijā un sadzīvē”, diskusiju vadīs Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas asociētā profesore Angelika Juško-Štekele, bet tajā piedalīsies Viļānu Svētā Alberta Lielā mariāņu klostera priekšnieks, Viļānu, Ostrones, Rikavas un Nagļu draudžu prāvests Rinalds Stankevičs, Kaunatas un Zosnas draudzes prāvests Haralds Broks, Rēzeknes Jēzus Sirds draudzes vikārs Vitālijs Filipenoks un koklētāja Laima Jansone. Pēc diskusijas plkst. 19.00 Lūznavas muižas kapelā koncertēs Laima Jansone (kokle) un Laura Polence (balss). Koncertā skanēs Laimas un Lauras kompozīcijas un aranžējumi solo balsij un koklēm – gan tautasdziesmas, gan autordziesmas, kas saistās ar savas zemes mīlestību un sievietes iekšējo spēku. Abas mūziķes Lūznavas muižā, iedvesmojoties, radot mūziku un gatavojoties koncertam, uzturēsies vairākas dienas. Tikko maija vidū nācis klajā  Laimas Jansones un DJ Monsta apvienības „ZeMe“ jaunais albums. Pēc koncerta, plkst. 20.00, turpat kapelā ikviens aicināts uz kopīgu lūgšanu par Latviju Haralda Broka vadībā.

Kristīgās kultūras notikums „Baznīcu nakts” Latvijā norisināsies jau sesto reizi. Baznīcu nakti kopīgi rīko Latvijas kristīgo konfesiju draudzes, tā ir satikšanās ar skaistumu baznīcas kultūras, mākslas un garīgo vērtību mantojumā. Šī gada notikuma moto ir „Gaisma ir nākusi pasaulē” – vārdi no Jāņa evaņģēlija, bet vienojošā tēma ir Draudzība. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļojusi no Austrijas, kur pirms vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā „Baznīcu nakti“ organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums „Baznīcu Nakts fonds”.

Piedaloties „Baznīcu nakts” norisē, Lūznavas muiža jau ceturto reizi aicina turpināt iepazīt muižā esošo kapelu. Pēc vietējo ļaužu nostāstiem, kapela kādā no simtgadīgās muižas telpām bijusi jau tās īpašnieku, poļu izcelsmes muižnieku Kerbedzu laikos, par ko gan nav dokumentāla apstiprinājuma. Atmodas laikā, 20. gs. 90. gados šajā telpā, toreizējās katehētes, nu jau mūžībā aizgājušās Antoņinas Soboļevskas rosināti, uz lūgšanām sāka pulcēties ticīgie. Šī brīža muižas kapela atklāta un iesvētīta 2015. gada februāra sākumā. Šobrīd Svētās Mises kapelā notiek katru svētdienu.

Visi „Baznīcu nakts“ notikumi ir bez ieejas maksas. Plašāk par kultūras notikumu „Baznīcu nakts“ http://baznicunakts.lv

Saziņai:
Inga Žirgule,
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29390701, 29473700
inga.zirgule@rezeknesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

Laima Jansone_foto F64 Laura Polence_foto Luznavas muizas kapela

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0