Dricānu jaunieši apgūst mediju pratību

Publicēts 25.05.2017

Dricānu jauniešu biedrība „LOBS” kopā ar Dricānu jauniešiem piedalījās video konkursā „Pilna doma”. Tā ir jauna iniciatīva Latvijas 10. – 12. klašu skolēniem un viņu skolotājiem mediju pratības veicināšanā, lai kopīgiem spēkiem atbildētu uz dažādiem jautājumiem par aktuālo žurnālistikā Latvijā un pasaulē. Šo projektu vada Baltijas izcilības centrs ar Britu padomes finansiālu atbalstu. Kopā tika iesūtīti 15 pētījumi no dažādām skolām Latvijā. Visi konkursa dalībnieki tika aicināti uz apbalvošanas pasākumu 19. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Starp tiem tika uzaicināta arī Dricānu jauniešu komanda un viņu atbalstītāji.

No Dricānu jauniešu vidus piedalījās arī pamatskolas skolēni. Jaunieši izveidoja kvalitatīvu un interesantu video par viņiem aktuālu tēmu-pilsētvide un infrastruktūra Dricānos. Video nodarbībās izveidotais jauniešu video iekļuva starp desmit labāko darbu autorkomandām un saņēma balvu – dalību Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio vai portāla LSM žurnālistu vadītās praktiskās darbnīcās šo mediju redakcijās. Jāpiebilst, ka tas nav viss, Dricānu jaunieši starp visiem dalībniekiem saņēma īpašo balvu- dalību starptautiskajā mediju nometnē „Young Media Sharks” Kuldīgā, kuru vadīs profesionāli žurnālisti, producenti , izpildproducenti no Latvijas, Amerikas, Igaunijas un Ukrainas.

Komandā strādāja Jānis Gorodničijs, Dita Dembovska, Eduards Zariņš, Aurēlija Zariņa un Keitija Kindzule. Grupas vadītājs Jānis Jurčenko.

Ingūna Semule

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0