Dricānu vidusskolā meklēs idejas atbildīga dzīvesveida īstenošanai

Publicēts 09.05.2014

Vides izglītības fonds jau iepriekš ziņoja, ka Ekoskolu programmas ietvaros šogad īstenos kampaņu par atbildīgu dzīvesveidu, kā laikā norisināsies virkne uz sabiedrību vērsti izglītojoši pasākumi, aktivitātes un iedvesmojoši rīcības piemēri. Jāatzīmē, ka pirmais no tiem – reģionālo pasākumu cikls – notika jau 29. aprīlī.

Reģionālo pasākumu cikls paredzēts Ekoskolu savstarpējās komunikācijas, pieredzes un zināšanu apmaiņas pilnveidošanai. Ar lekciju un darbnīcu palīdzību skolotājiem, skolēniem un vecākiem būs iespēja saprast, kā ikdienas dzīvesveids un vienkāršas rīcības var panākt nozīmīgas izmaiņas sabiedrībā un vides kvalitātē. Būtiski, ka uz reģionālajiem pasākumiem aicinātas arī tās skolas, kas līdz šim nav iesaistījušās Ekoskolu programmā, bet vēlas uzzināt vairāk par atbildīgu dzīvesveidu un programmas praktisko izpausmi.

Latgales reǵionālais pasākums 12. maijā pulcēs EKOaktīvistus Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzijā. Saturā paredzēta aktivitāte “Iepazīsti Ekoskolas”, kā arī lekcijas par atbildīgu dzīvesveidu un radošām pieejām izglītībā. Pēcāk norisināsies astoņas izzinošas darbnīcas, kuru veidošanā piedalīsies Ekoskolu pārstāvji, radošā veidā iepazīstinot pārējos ar programmas astoņām tēmām. Dienas beigās dalībnieki dosies nelielā pārgājienā, to noslēdzot ar “pikniku planētai” – simbolisku ēdienreizi, kas sastāvēs no vietējas, bioloģiski audzētas un visādi citādi “planētai draudzīgas” pārtikas.

Arī Dricānu EKOskola prezentēs sevi ar pašu modelētiem tērpiem no konfekšu papīrīšiem, vadīs vienu izzinošo darbnīcu un piknikam piedāvāsim īpašu pašcepto maizīti, kuras recepti un ieraugu piedāvās Dricānu vidusskolas skolēnu mamma, Izglītības iestādes padomes priekšsēdētāja Solvita Justele. Paldies viņai par dalību, padomiem un atvēlēto laiku šim pasākumam!

Ekoskolu Atbildīgā dzīvesveida kampaņa būs saikne starp mūsu dzīvesveidu, ikdienas izvēlēm un to nozīmi vides aizsardzībā un dabas resursu efektīvā izmantošanā. Kā jau iepriekš uzsvēris Ekoskolu koordinators Latvijā, Daniels Trukšāns, “kampaņa būs lieliska iespēja atrast veidus, kā ar vides izglītības palīdzību veicināt zinātkāri un vēlmi rīkoties”.

EKOkordinatore Sandra Saulīte

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0