Dzejas dienas Bērzgalē

Publicēts 23.09.2019

Septembris ir Dzejas dienu un rakstnieka Antona Rupaiņa mēnesis. Antons Rupainis agrā jaunībā ir rakstījis dzejoļus un tikai vēlāk pievērsies vēsturisku romānu un lugu rakstīšanai. Viens no viņa dzejoļiem ir “Mōras zemē”, kas tika publicēts 1935. gadā izdevumā “Latgales atbrīvošanas 15 gadu atcerei 1920.-1935.” Sadarbībā ar jauniešu centru, bibliotēku un muzeju ir tapusi Bērzgales bērnu un jauniešu zīmējumu izstāde: “A. Rupaiņa dzejolis “Mōras zemē” manā skatījumā.” Līdztekus zīmējumiem ir redzami gan paša rakstnieka sacerētie, gan viņam veltītie dzejoļi no muzeja krājuma. Izstāde būs skatāma kultūras nama sarīkojumu zālē visu septembra mēnesi.

20. septembra pēcpusdienā Bērzgalē viesojās dzejniece Ineta Atpile- Jugane un iepazīstināja ar savu jauno grāmatiņu bērniem ”Lobuo i nalobuo”, kas uzrakstīta latgaliešu valodā. Bērzgales kultūras nama vokālā ansambļa ”Karameles” meiteņu izpildījumā izskanēja Guntras Kuzminas-Juknas komponētās dziesmas ar Inetas Atpiles- Juganes tekstiem.

Patīkams pārsteigums bija sešgadīgās Irbes Kārkliņas sacerētie dzejoļi, kurus izpildīja pati jaunā dzejniece. Ar saviem jaunākajiem dzejoļiem klausītājus iepazīstināja bērzgaliete Meldra Gailāne.

A. Rupaiņa muzeja vadītāja Skaidrīte Apeināne

Foto Daila Ekimāne

IMG_20190917_140233 SAM_0453 SAM_0519 SAM_0531

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0