Edvards Štekels – otrās kārtas Balvu novada čempions

Publicēts 22.03.2017

11.-12. martā Rēzeknes novada šahisti no Maltas un Vērēmiem piedalījās Balvu novada atklātajā šaha turnīrā. Starp 30 spēlētājiem vēl sportisti no Balviem, Rugājiem, Tilžas, Kārsavas un Rēzeknes.

Dalībnieki tika sadalīti trijās grupās. Laika kontrole: 45 minūtes uz visu partiju katram, 7 kārtas pēc FIDE ātrā šaha noteikumiem. Organizatoriem – Balvu sporta centram un Tilžas vidusskolai asistēja tiesnešu kolēģija no Maltas – nacionālās kategorijas tiesnesis Pēteris Šostaks un Anatolijs Jasinskis. Izlozi veica datorprogramma.

Meiteņu turnīrā, kurš aizritēja pēc riņķa sistēmas, labākā bija Jekaterina Smirnova no Rēzeknes ar absolūtu rezultātu – 7 punktiem. Sudraba medaļa Kristīnei Gruznovai no Rēzeknes novada BJSS. Trešā vieta Rebekai Ločmelei no Tilžas. Abām meitenēm pa pieciem punktiem.

Zēnu turnīrā piedalījās 10 jauni šahisti. Zelta medaļa tika maltietim Edvardam Štekelam (Rēzeknes novada BJSS), kurš izcīnīja 6,5 punktus no 7. Par puspunktu mazāk un otrā vieta Arturam Melnim, trešais – Andis Biksāns (4 pukti), abi no Tilžas.

Vīriešu turnīrā starp 12 spēlētājiem ar 6 punktiem no 7 labākais bija Kaspars Circenis no Balviem. Otrā vieta maltietim Dainim Viļumam (5,5p). Bronzas medaļa balvēnietim Edgaram Gabranovam (4,5p).

Organizatori pateicas Rēzeknes novada sporta skolai par palīdzību ar inventāru un tiesāšanu, kā arī plāno šo turnīru izveidot par ikgadējo pasākumu ar plašāku dalībnieku skaitu piesaistīšanu.

Anatolijs Jasinskis

Edvards Štekels

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0