Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas ieguvējs 2018 – Polijas projekts “Worcation”

Publicēts 28.05.2018

Svinīgā ceremonijā Āhenē, Vācijā, pasniegta Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva 2018. Par uzvarētajiem kļuvuši Polijas jaunieši ar projektu “Worcation”, balvā iegūstot 7500 eiro. Otro  vietu ieguvuši  Itālijas jaunieši ar projektu “Juvenilia” , bet trešo – Maltas projekts – filma “Never arrive”.

Kopā  ar pārējo ES valstu uzvarētājiem no Latvijas par galveno balvu Āhenē sacentās “Quo Tu Domā” organizētais Debašu līderu skolas projekts. To Latvijas eiroparlamentāriešu un jauniešu pārstāvju žūrija atzina par nacionālo uzvarētāju. Projekta mērķis ir izglītot 40 vidusskolas skolēnus un 20 skolotājus no Latvijas par debatēm un ar tām saistītām prasmēm (argumentācija, medijpratība, publiskā runa, kritiskā domāšana u.c.) un nodibināt jaunus debašu klubus visā Latvijā, kurus vadītu skolēni paši.

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2018 labāko projektu TOP3:

1.vietas ieguvēji: Worcation (Polija)

Projekta mērķis ir aicināt jaunos eiropiešus atklāt vēsturi aiz Otrā Pasaules kara koncentrācijas nometnēm. “Worcation” projekts dod iespēju jauniešiem no dažādām valstīm strādāt vācu kara gūsteņu koncentrācijas nometnes Stalag VIII A teritorijā Neises upes krastos. Pēc darba pieredzes iegūšanas brīvprātīgie strādā kā arheologi vai viņiem ir iespēja intervēt kādreizējo ieslodzīto ģimenes.

2.vietas ieguvēji: Juvenilia (Itālija)

“Juvenilia” mērķis ir paaugstināt interesi par operu, baletu un teātri starp cilvēkiem, kas jaunāki par 35. Tā organizē kultūras apmaiņas dažādās Eiropas pilsētās un kaulējas par biļešu cenām, lai izrādes padarītu jauniešiem pieejamākas. Projekta dalībniekiem ir iespēja doties aizkulisēs, satikties ar māksliniekiem, baudīt ekskursijas pa pilsētu un satikt līdzīgi domājošus cilvēkus no citām valstīm.

3.vietas ieguvēji:  Never Arrive: Stāsts par Farah Abdullahi Abdi (Malta)

Jaunā somāliešu blogere Farah Abdullahi Abdi ir sarakstījusi divas grāmatas par grūtībām, ar ko jāsaskaras, esot par bēgli Eiropā. Viņa vēlas parādīt, ka bēgļi nav ieradušies Eiropā, lai radītu haosu, bet ir gatavi pieņemt Eiropu un veicināt tās attīstību. Viņa ir šķērsojusi Eiropu, runājot ar skolēniem par savu dzīvi, piedāvājot viņiem atšķirīgu priekšstatu par to, kas ir bēgļi un to, ko viņi varētu būt lasījuši pret-imigrāciju sludinošos avotos.

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva
Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas mērķis ir veicināt Eiropas apziņas veidošanos jauniešu vidū un viņu līdzdalību Eiropas integrācijas projektos. Balvu piešķir jauniešu projektiem, kas sekmē saprašanos, veicina kopīgas eiropeiskās identitātes izjūtas veidošanos un sniedz praktiskus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas locekļu dzīvi.

Katru gadu nacionālās žūrijas 28 ES dalībvalstīs nosaka uzvarētāju valsts līmenī. Pēc tam tos vērtē Eiropas žūrija. Visiem 28 valstu uzvarētājiem ir iespēja ar savu projektu iepazīstināt plašu, starptautisku auditoriju apbalvošanas ceremonijā Āhenē, Vācijā.

Balva par labāko projektu ir 7500 eiro, par otro vietu – 5000 eiro, par trešo – 2500  eiro; laureāti arī iegūst iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu Strasbūrā vai Briselē.

Kārļa Lielā balvu 2008.gadā iedibināja Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Starptautiskās Kārļa Lielā balvas fonds.

Plašāk ŠEIT.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0