“Erudīts 2019” – Viļānu vidusskolas komanda

Publicēts 18.04.2019

17. aprīlī noslēdzās konkursa “Erudīts 2019” četru spēļu cikls. Šogad Rēzeknes un Viļānu novada skolēnu komandas meklēja atbildes uz jautājumiem par Latvijas mākslu – literatūru, kino, teātri, glezniecību, arhitektūru un mūziku.

Konkursā piedalījās desmit komandas – pa komandai no Kaunatas, Viļānu, Dricānu, Tiskādu, Austrumlatvijas Tehnoloģiju un L. Rancānes Makašānu amatu vidusskolas, kā arī pa divām no Maltas un Nautrēnu vidusskolas.

Arī šogad “Erudīti” turpināja izzināt Latviju, tāpēc konkursa temats atbilstošs – “Latvijas māksla”. Četru spēļu laikā konkursa dalībnieki atbildēja uz jautājumiem par latviešu rakstniekiem, mūziķiem, gleznotājiem, aktieriem, par arhitektūru, bija jāatpazīst slavenības, arhitektūras stili, dziesmu izpildītāji, frāzes no filmām. Skolēniem bija jāzina, piemēram, ka F. Bārdas dzimtās mājas ir Lejenieki, ka Aleksandra Čaka īstais uzvārds ir Čadarainis, ka romānā “Mērnieku laiki” darbība norisinās Slātavā un Čangalienā, ka Hugo Diegu ir attēlojis Edgars Liepiņš, ka Druvienā atrodas muzejs, kas veltīts izrādei “Skroderdienas Silmačos”, ka Rundāles pils tiek dēvēta par “Latvijas Versaļu”, ka Omnivas pakomātam Rēzeknē pie veikala Maxima iedvesmojošos zīmējumus ir radījusi Elita Patmalniece, ka Liepājā ir izveidota Latvijas mūziķu slavas aleja un vēl daudz kas cits.

Kopvērtējumā ar 116 punktiem 1. vietu izcīnīja Viļānu vidusskolas komanda (Ineta Gritāne, Alise Klinta Broka, Marta Puzāka, Viktorija Sidorova, Linda Stabulniece, Andris Kukarels). 2. vietā ar 105,5 punktiem ierindojās Austrumlatvijas Tehnoloģiju viduskolas komanda, savukārt 3. vietu ieguva Nautrēnu vidusskola II komanda (105 punkti).

Konkursa uzvarētāji saņēma iespēju 450 EUR apmērā doties braucienā uz pašu izvēlētu galamērķi. Savukārt jūnija sākumā Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde visām “Erudīta” komandām dāvina ekskursiju – šoreiz apceļosim Zemgali.

Interešu izglītības speciāliste Anita Rudziša 

Foto: Jaunatnes lietu speciālists Aivars Mežatučs

20190417_120129 Viļānu vidusskolas komanda

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0