Informatīvā akcija „Pasaule kļūst labāka” Rēzeknes novada skolās un Rēzeknē

Publicēts 28.09.2015

24. septembrī parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Ārlietu ministrijā atklāja informatīvo akciju „Pasaules labākās ziņas”, kuras laikā izdalīja 20 000 eksemplāru bezmaksas avīžu par Latvijas un ES sasniegumiem attīstības sadarbībā. Pēc atklāšanas pasākuma notika gājiens, kurā piedalījās Eiropas gada attīstībai jauniešu vēstnieki, biedrība „LAPAS” un citi Eiropas gada attīstībai sadarbības partneri. Informatīvajā akcijā iesaistījās arī Rēzeknes novada pašvaldība. Avīzes tika izplatītas pa Rēzeknes novada pašvaldības pirmsskolu izglītības iestādēm un skolām, kuras piedalās Globālās skolas: EYD 2015 projektā, un plašākam lasītāju lokam – pa visām Rēzeknes novada izglītības iestādēm.

Informatīvās akcijas laikā notika vairāk nekā 20 pasākumi visā Latvijā. Tajā piedalījās jauniešu centri, ekoskolas, pašvaldības, augstskolas. Arī Rēzeknes pilsētā sadarbībā ar Austrumlatvijas Radošo pakalpojumu centra Zeimuļs (ARPC) brīvprātīgajiem un Jauniešu Domes pārstāvjiem notika avīžu dalīšanas un petīcijas parakstīšanas akcija pie Rēzeknes augstskolas un ARPC.

Šis pasākums Latvijā norisinās dienu pirms ANO Post-2015 samita, kurš notiks no 25. līdz 27. septembrim Ņujorkā. Samita laikā plānots formāli apstiprināt jauno pasaules ilgtspējīgas attīstības ietvaru nākamajiem 15 gadiem, tādējādi aizstājot pašreizējos Tūkstošgades attīstības mērķus. Latviju Post-2015 samitā pārstāvēs Valsts prezidents Raimonds Vējonis un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Akcija „Pasaule kļūst labāka” ir viens no Ārlietu ministrijas un Latvijas Platformas attīstības sadarbībai (LAPAS) organizētajiem Eiropas gada attīstībai pasākumiem,kura mērķis ir informēt sabiedrību par ES un tās dalībvalstu attīstības sadarbības politiku un tās rezultātiem, kā arī skaidrot ieguvumus visām iesaistītajām pusēm. Eiropas gada attīstībai mājas lapa: https://europa.eu/eyd2015/lv

IMG_1792 11988619_1644883792459103_6874485863967285353_n

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ievietotās informācijas jebkuru iespējamo pielietojumu.

EK

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0