„Izdzīvošanas trase” Dricānos Eiropas Veselības nedēļas ietvaros

Publicēts 12.06.2017

No 29. maija līdz 4. jūnijam Eiropā norisinājās Veselības nedēļa jeb MoveWeek. Šīs kustības mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku fiziskajās aktivitātēs. Dricānu pagasta jaunieši Latvijas Veselības nedēļā piedalījās pirmo reizi, tās ietvaros organizējot jauniešu iniciatīvas projektu „Izdzīvošanas trase”.

Projekts tika īstenots, pateicoties Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes finansējumam, tā mērķis bija popularizēt veselīgu dzīvesveidu un aicināt jauniešus pavadīt laiku brīvā dabā bez mūsdienu viedierīcēm, kā arī sniegt gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas par nakšņošanu un atrašanos dabā.

2 dienu laikā, no 1. līdz 2. jūnijam, dalībnieki pildīja dažāda veida uzdevumus: ātruma, izveicības, atjautības, bet vakarā jāuzceļ nojume, jāuzslien teltis un pašiem jāpagatavo vakariņas. Papildus teorētiskās zināšanas par izdzīvošanu dabā, nepieciešamo ekipējumu un paraugdemostrējumus dalībniekiem sniedza vieslektors Žanis Bodžs. Viens no jautājumiem bija par to, kā rīkoties, kad mežā satiec briedi. Turpretim uzdevumus visas dienas garumā sagatavoja jaunsargs Reinholds Neparts. Par spīti vēsajam laikam un lietus gāzēm naktī, jaunieši rītu sagaidīja smaidīgi un enerģijas pilni. 2. jūnijā tika organizētas veselīgo kokteiļu meistarklases pasākuma dalībniekiem. Ne vien kustības ir svarīga veselībai, bet arī uzturs. Šī pasākuma mērķis bija iemācīt un parādīt jauniešiem, kā var pagatavot baudāmus un garšīgus dzērienus no tādiem augiem, kā nātre, gārsa un pienene. Paldies jauniegūtajiem draugiem no Gaigalavas un Ozolaines, kuri arī piedalījās pasākumā „Izdzīvošanas trase”.

Ingūna Semule,
Dricānu pagasta jauniešu koordinatore

nakts_pie_meza uzdevumi_trase uzdevumi_trases

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0