Izglītojošs seminārs bibliotekāriem

Publicēts 17.05.2018

15. maijā Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā (RCB) uz semināru pulcējas kupls skaits bibliotekāru no Rēzeknes un Rēzeknes novada, arī no Preiļu, Līvānu, Krāslavas un Ludzas novada bibliotēkām. Semināra laikā bibliotekāres iepazinās  ar šobrīd tik  aktuālās  Eiropas Vispārīgo datu aizsardzības regulas jautājumiem. Regula stāsies  spēkā 25. maijā un tās mērķis ir izlīdzināt personas datu apstrādes atšķirības Eiropas Savienībā.
Semināra dalībnieki iepazinās arī ar bibliotēku lomu kultūras mantojuma saglabāšanā, kultūras iestāžu devumu Latgales kultūrvides stiprināšanā, jo 2018. gads  ir pasludināts par Eiropas Kultūras mantojuma gadu. Latvijas Nacionālā bibliotēkas speciāliste Māra Jēkabsone dalījās iespaidos par vairāku Eiropas valstu bibliotēku apmeklējumiem  (Polijā, Somijā, Norvēģijā) un ieskicēja 21. gadsimta bibliotēku attīstības tendences Eiropā un Latvijā.
Vairākas RCB bibliotekāres aprīļa vidū piedalījās Latvijas bibliotekāru 19. konferencē “Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība”. Semināra dalībniecēm tika piedāvātas prezentācijas par tur redzēto un dzirdēto. Ar interesi klātesošie noklausījās stāstījumu par Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Norvēgijas un Ukrainas bibliotēku aktualitātēm un darbības virzieniem.
Semināra dalībnieki tika informēti  arī par aprīlī notikušo  Eiropas informācijas  dienu “Eiropas vitamīns” Rīgā.

Anita Gaidule,
RCB lasītavas vadītāja, ESIP koordinatore

IMG_3188 IMG_3157 IMG_3151 IMG_3132

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0