Izstādē “Rēzeknes Uzņēmējs 2016″ – arī Rēzeknes novada stends

Publicēts 25.11.2016

Izlolots Rēzeknes novadā – ar šādu saukli Rēzeknes novada uzņēmēji piedalās tradicionālajā Rēzeknes Uzņēmēju dienu izstādē – gadatirgū, kas 25. un 26. novembrī notiek Rēzeknes 2. vidusskolas sporta kompleksā. Stendā savus izstrādājumus piedāvā vairāk kā 16 Rēzeknes novada mājražotāji, zemnieki, amatnieki, gan tie, kuru produkciju pircēji jau iecienījuši, gan arī tādi, kuri piedalās pirmo reizi.

Te var iegādāties gardās Lubāna ezera kūpinātās zivis no z/s “Zvejnieki”. Kā vienmēr, plašs ir z/s “Ceļtekas” saimnieces Diānas piedāvātais mājas sieru un citu piena produktu klāsts, ekoloģiski tīrais medus un bišu maize nāk gan no saimniecības “Dzipšļi” Nagļu pagastā, gan no Kaunatas pagasta IK “Upeslāči”. Skatienu kārdina sārtie āboli no Čornajas pagasta dārziem, kā arī skābētie kāposti un lociņi no z/s “Lukstiņmājas”, šā gada “Sējēja” balvas ieguvēja. Rīt stendam pievienosies arī z/s “Mētras ”ar gaļas izstrādājumiem, kas jau iekarojuši pircēju uzmanību ikmēneša Zaļajos tirdziņos “Lobs lobam!” Rēzeknes novada pašvaldībā. Tā kā tuvojas Ziemassvētki, tirgū var iegādāties arī svētku dāvanas – adījumus, tamborējumus, koka rotaļlietas, keramiku un citus skaistus mākslas darinājumus.

Izstādi atklāja Rēzeknes Uzņēmēju biedrības valdes locekle Aija Vanaga, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs un Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs. Aicinot apmeklēt Rēzeknes novada stendu, Monvīds Švarcs uzsvēra, ka izstāde – tā ir laba iespēja uzņēmējiem parādīt to, ka mēs esam, ka strādājam un varam piedāvāt citiem savus izlolotos darinājumus, par kuriem varam patiesi lepoties.

Pirmo reizi izstādē piedalās Aija Sīle no Stoļerovas pagasta. Aija piedāvā plašu rokdarbu klāstu – skaistus tamborētos plecu lakatus, zeķes, cimdus. Mīkstas un siltas ir mazulīšiem domātās zeķītes, kurām pievienots ne tikai zīda pavediens, bet arī adītājas mīlestība. Tāpat pirmoreiz ar saviem darinājumiem šajā izstādē ir rikavietis Valters Tārauds. Jaunietis darina bērnu rotaļlietas no koka– klucīšus, grabuļus, protams, arī buru laiviņas, kas ir katra zēna bērnības sapnis. Rotaļlietas ir ekoloģiski nekaitīgas, apstrādātas ar linu eļļu, līdz ar to nav jābaidās, ka mazulis ar tām var izmēģināt pirmos zobiņus. Lieliska dāvana un inovatīvs izgudrojums ir bērzgalietes Anitas Kairišas darinātās nātru ziepes. Anitas sapnis ir aust audumu no nātru šķiedras, kas gan ir ļoti sarežģīti, taču Anita dalījās savā priekā – nesen atsaucies kāds vīrs, kas prot darināt šķiedru no ozola un liepas koka, tā ka latviešu tautas dziesmas par ozola krekliem un liepu paladziņiem nebūt nav izdomājums.

Izstāde – gadatirgus “Rēzeknes Uzņēmējs” šogad notiek jau septīto gadu un to rīko Rēzeknes Uzņēmēju biedrība. Izstādes dalībnieku loks ir visai plašs — gan Rēzeknes un Rēzeknes novada uzņēmēji, gan arī uzņēmēji no citām Latgales un visas Latvijas vietām. Ieeja izstādē BEZ MAKSAS.

Izstādes-gadatirgus darba laiks:
25.11.2016 11:00-18:00
26.11.2016 9:00-14:00

Annas Rancānes teksts un foto

Fotogalerija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0