Jauniešu iniciatīvu projekts ,,Aktīvā tūrisma diena Feimaņos”

Publicēts 08.06.2017

Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes iniciatīvu projektu ietvaros 27. un 28. maijā biedrība ,,Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs” organizēja ikgadējās tūrisma dienas aktivitātes. Nu jau par ikgadēju tradīciju kļuvušais pasākums šoreiz pulcēja jauniešus no Feimaņu, Bērzgales, Sakstagala, Kaunatas pagasta, Viļāniem un Rēzeknes. Sestdienas pēcpusdienā no Kastīres ciema uzsākām savu ceļojumu pa Jāšas upīti – Jāšezeru – Bicānu – Kategrades – Zolvas – Sekstu un Rušona ezeru. Visa ceļa garumā, meklējot ūdens ceļus un pārvarot dažādus šķēršļus, atklājām vietējo kolorītu un dabas krāšņumu. Kārtējo reizi izjutām, cik svarīgs ir saliedētas komandas darbs un izpalīdzīgs drauga plecs!

Mainoties ainavām, arī todien pārliecinājāmies par mūsu novada skaisto un daudzveidīgo dabas pasauli. Jāpiebilst, ka neizpalika arī ierastās laikapstākļu maiņas, kā gan citādi! Zolvas lielākajā salā, simtgadīgu priežu ielokā, kūrām ugunskuru, uzkrājām spēkus. Latgales novadpētnieka Māra Rumaka stāsti daudzus pirmo reizi iepazīstināja ar vietvārdu izcelsmi, apkārtējo seno pilskalnu un ūdens ceļu nozīmi un lomu senajos laikos. Jāpiezīmē, ka makšķernieku apmeklētā sala nebija piegružota, tas priecē, jāuzteic tie atpūtnieki, kuri aiz sevis atstāj kārtīgu un sakoptu vidi! Pēc otrā laivošanas cēliena, šķērsojot dzelzceļa tiltu un bebru dambjus, zemnieku saimniecībā “Jāņi” varēja pelnīti atpūsties un baudīt skaistos skatus pie Rušona ezera. Jāsaka paldies Mežinsku ģimenei par kārtējo viesmīlīgo uzņemšanu, iespēju izjust bērza slotu veldzējumu guļbaļķu pirtiņā!

Svētdiena aizsākās ar tematiskajām stafetēm, kur jaunieši demonstrēja komandas darbu un erudīcijas atjautību smailīšu stafetēs, telts salikšanā uz laiku un ugunskura iekuršanā. Erudīcijas konkursa jautājumu līkloči, apvidus orientēšanās pēc azimuta, klasiskā loka šaušana, tās bija aktivitātes, ko piedāvājām šogad. Sīvā cīņā godalgotās pirmās trīs vietas ieņēma komandas: 1. vieta komandai “Oskari” – Oskars Kaspers, Oskars Strods, 2. vieta “Fiksiki” – Raivis Spaļs, Vladislavs Karņevskis 3. vieta “Trakie roņi” – Dainis Škiņčs, Anita. Noslēdzot pasākumu, gan uzvarētāji, gan pārējo komandu dalībnieki saņēma balvas. Arī šoreiz vēl vairāk atklājām un iepazinām Rēzeknes novada skaistumu un bagātības! Uz tikšanos nākamajos pasākumos! Vairāk foto no pasākuma Biedrības “Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs” Facebook mājas lapā.

 

 

Māris Kudurs,
Projekta vadītājs

DSC_0287 SAM_0871

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0