Konkursā “Erudīts 2016” triumfē Nautrēnu vidusskolas komanda

Publicēts 03.05.2016
Nautrēnu vidusskolas komanda

2. maijā noslēdzās konkursa Rēzeknes novada skolēniem „Erudīts 2016” piecu spēļu cikls. Šogad konkurss norisinājās sadarbībā ar Europe Direct Informācijas centru (EDIC) Austrumlatgalē, tāpēc jautājumi bija sagatavoti par un ap 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Konkursā piedalījās 12 skolēnu komandas, tostarp trīs komandas no Maltas vidusskolas, divas komandas no Nautrēnu vidusskolas un Viļānu vidusskolas, kā arī pa vienai komandai no Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas, Dricānu, Kaunatas, Tiskādu un Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vidusskolas.

Lai piecu spēļu ciklā varētu gūt ieskatu par katru no Eiropas Savienības dalībvalstīm, komandām uz katru no spēlēm vajadzēja mācīties par piecām līdz sešām valstīm. Dalībniekiem vajadzēja pārzināt gan valstu ģeogrāfiju, gan politisko iekārtu, gan arī vēsturi. Tā kā arī Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, noslēguma spēlē tika uzdoti jautājumi arī par Latviju, piemēram, komandām bija jānosauc mūsdienu nosaukumi tādām pilsētām kā Lībava (Liepāja), Rozenova (Zilupe), Zēgevolde (Sigulda) un Āžumiests (Viesīte).

Līdz pat pēdējai konkursa kārtai līderpozīcijās turējās Maltas vidusskolas II komanda, taču 2. maija spēlē Nautrēnu vidusskolas I komanda strauji pietuvojās, līdz ar to konkursu abas komandas noslēdza ar 81,5 punktiem un dalītu pirmo vietu. Spēles likteni izšķīra papildkārta, kurā abām komandām vajadzēja atbildēt uz jautājumiem par pērn notikušajiem Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kā arī papildjautājumiem. Finiša taisnē ar nelielu pārsvaru uzvaru izcīnīja Nautrēnu vidusskolas I komanda (Kārlis Barkāns, Elvita Kotāne, Kristīne Laizāne, Artūrs Trimalnieks, Samanta Jurāne un Arnita Jurdža). Trešo vietu konkursā izcīnīja Maltas vidusskolas I komanda. Dalībnieki pastāstīja, ka, gatavojoties konkursam, lasījuši gan dažādas interneta vietnes, gan arī izmantojuši Eiropas Savienības izdotos materiālus par dalībvalstīm.

Pateicībā par piedalīšanos Rēzeknes novada pašvaldība visām erudītu komandām vasarā dāvinās ekskursiju uz kādu no Baltijas valstīm, savukārt uzvarētāji saņēma dāvanu karti 400 EUR, kuru varēs izmantot braucienam uz pašu izvēlētu galamērķi. Tā kā konkurss tika rīkots sadarbībā ar EDIC Austrumlatgalē, piecas labākās komandas, sagaidot Eiropas dienu 9. maijā, dosies uz Rīgu, kur apmeklēs vairāku valstu vēstniecības, kā arī Latvijas Republikas Saeimu.

FOTOGALERIJA

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0