Krāsaino dienu piedzīvojums Strūžānos

Publicēts 26.06.2015

Stružānu pagasta jauniešu biedrība DINAMIKA PLUS Rēzeknes novada jauniešu nometņu un neformālo apmācību projektu konkursa ietvaros rīko neformālās apmācības jauniešiem no 12 līdz 16 gadu vecumam „Krāsaino dienu piedzīvojums”, kas noritēs Rēzeknes novada, Stružānu pagastā, brīvdienu mājās “Strautiņi”. Nometnes mērķis ir interaktīvā veidā iepazīt apkārtējo dabu, apgūt elementāras prasmes ikdienas dzīvei un ārkārtas situācijām.

Mūsdienu tehnoloģiju attīstība ir darījusi brīnumu lietas ar sabiedrības attīstību, taču ir pilnībā nogalinājusi jebkādas prasmes, kas nav saistītas ar tehnoloģijām. Doma iemācīties dažādas ikdienai nepieciešamās prasmes jauniešiem radās, piedaloties kādā ikgadējā nakts orientēšanās pasākumā vakariņu gatavošanas laikā, kad atklājās, ka no visiem dalībniekiem tikai daži prot mizot kartupeļus un pagatavot ēdienu, tikai puse zina kā uzsliet vienkāršu telti vai iekurt ugunskuru! Tas visiem bija nepatīkams pārsteigums. Mēs sapratām, ka pieaugušie nereti ir pārāk aizņemti, lai dotos ar jauniešiem pārgājienos, ogot, vai vienkārši pastaigā pa mežu. Mēs nezinām, kur tuvējā apkaimē ir atrodamas kādas ogas, kur atrast dzeramo ūdeni ne no pudelēm vai no krāna un akas.

Šī projekta realizācija piedāvā apgūt gan vietējos dabas resursus, gan izdzīvošanas pamatus, gan arī iemācīties daudzas interesantas lietas, kā arī interesanti pavadīt laiku. Varavīksnes tematika izvēlēta tāpēc, ka ir vēlēšanās apgūt daudz un dažādas lietas, lai jaunieši kļūtu daudz vairāk piemēroti dažādiem dzīves apstākļiem un iegūtu kaut vai nelielu sapratni par reālo dzīvi.

Darba plāns:

  • Otrdiena – Baltā diena, tiekamies 12.00 Strūžānu KN 1. stāvā- iepazīšanās, drošības instruktāža, papildmateriālu izdale interesentiem, teorijas diena (vairāk redzi un dzirdi), jaunsardzes pamati, atpūta un nakšņošana mājās 21.00;
  • Trešdiena- Zilās krāsas diena, 10.00 ierodamies Strautiņos – viss par un ap ūdeni, tuvējo avotu apzināšana, dzeramā ūdens ieguve u.c ūdens aktivitātes (tikai ne peldēšana), pēc kurām paredzēta pasildīšanās pirtiņā. Nakšņojam teltīs, putnu atpazīšana pēc to vīterošanas un citas nakts aktivitātes pie ugunskura nometnes teritorijā;
  • Ceturtdiena- Zaļā diena, celšanās 8.00 – 9.00- brokastu gatavošana, pārgājiens pa tuvējās apkaimes mežiem ar izdzīvošanas apmācību elementiem jaunsargu instruktora vadībā, pusdienas pārgājiena apstākļos, vakariņas viesu namā, atpūta mājās 21.00;
  • Piektdiena – Dzeltenā diena, 10.00- ierodamies Strautiņos. Diena bez mobilā telefona !!! – vieglas brokastis, viss veltīts saulei, debespusēm, zvaigznēm. Vācam ārstniecības augus tējai, iepazīstam pļavu bagātību, ekskursija uz bišu dravu, šaušana mērķī ar peintbola palīdzību, vakara aktivitātēs iepazīstam tautas ticējumus, dabas apstākļu paredzēšanas iespējas, nakšņojam teltīs, nakts aktivitātēs iepazīstam zvaigznes un to novietojumu debesīs;
  • Sestdiena – Raibā diena, celšanās 8.00 – 9.00- noslēgumā grupu orientēšanās pasākums “Piedzīvojums zem varavīksnes”, kur tiks pielietotas visas nedēļas laikā iegūtās prasmes un iemaņas. Pēc pasākuma neformālā atpūta viesu namā (ar saimnieku atļauju).

Dalībniekiem tiks nodrošināta ēdināšana un droša brīvā laika pavadīšana komfortablās teltīs uz līdzpaņemtiem guļammaisiem vai guļampiederumiem. Mazgāšanās pirtiņā, pusdienošana laukā, lietus gadījumā – telpās vai nojumē.

Projekta koordinatore Līga Kigitoviča, tālrunis: 25642005 , liga9kigitovica@inbox.lv, vadītāja Sarmīte Stepiņa, t:29174868, sarmite.taunaga@inbox.lv

Tā kā 4. jūlijā plkst. 24.00 ir paredzētas nakts orientēšanās sacensības Strūžānos un diskotēka Strūžānu KN, tad apmācību dalībnieki tiks aicināti šiem pasākumiem pievienoties ar vecāku atļauju.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0