Lieldienu lustes Rēznas pamatskolā

Publicēts 31.03.2016

30. martā Rēznas pamatskolā norisinājās Raibās Lieldienu lustes. Pasākuma sākumā māsas Diāna un Beāte Dombrovskas, Valērija un Patrīcija Livkišas kokles spēles pavadījumā nodziedāja latviešu tautasdziesmu „Atnāca Lieldiena”, noskaņojot pārējos bērnus pirmā uzdevuma „Pavasara Saulīte rotājas” izpildei. Strādājot draudzīgās un saliedētās komandās, pasākuma dalībnieki atlasīja uz saules stariņiem tikai tās tautasdziesmas, ticējumus, mīklas, simbolus, kuri saistās ar Lieldienu tematiku.

Nākošajā aktivitātē skolēni sacentās jautrā „Oldejā”. Te bija iespēja izvingrināt visus ķermeņa muskuļus, izdomu, lai pēc iespējas ātrāk izkratītu bumbiņu no kastītes, kas bija piesieta pie muguras. Zāle tika piepildīta ar skaļiem bērnu smiekliem!

Tādā pašā sacensību garā turpinājām nākošo uzdevumu „Zaķis apēda…”.Ar vienu metienu seši skolēni ripināja olas stilizētam, no kartona izveidotam zaķim mutē. Uzvarētāji bija tie, kura zaķis apēda visvairāk olu (cik bumbiņu bērni ieripināja zaķa kastē, tas bija uzvarētājs).

Stoļerovā Lieldienu zaķis pa visu lielo zāli bija izmētājis krāsainas olas. Komandām pēc iespējas ātrāk bija jāsalasa noteiktas krāsas olas. Tā tik bija rosība un neviltots prieks!

Pasākuma noslēgumā tradicionāli notika olu ripināšana. Vislabāk veicās māsām Kristīnei un Diānai Šatskām.

Ir aizvadītas šī gadiņa aizrautīgas un jestras Lieldieniņas Rēznas pamatskolā. Ar možumu un pavasari sirdīs mēs visi devāmies mājās.

 

Inga Katkovska un Ilona Butkāne,
pasākuma organizētājas

 20160330_135306 (918 x 1632) 20160330_142225 (1077 x 605)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0