Liepu pamatskolas skolēnu teātra pulciņš plūc laurus skatē un dodas koncertēt

Publicēts 20.05.2016

Bērni skolā pavada lielu daļu sava laika, tāpēc skolai ir jābūt ne tikai iestādei, kurā skolēni apgūst zināšanu „kalnus”, bet arī vietai, kur viņi veidojas par personībām un attīsta savas spējas, talantus un dažādas iemaņas. Tāpēc jau daudzus gadus Maltas vidusskolas struktūrvienībā Liepu pamatskolā darbojas skolas teātris un leļļu teātris, kurus vada skolotājas Marija Golubcova un Anna Smirnova.

Teātra spēlēšana bērnus uztur fiziskā formā, māca disciplīnu, radošu domāšanu, atjautību dažādās dzīves situācijās, artistiskumu un daudzas citas vērtīgas prasmes. Viņiem jābūt izturīgiem, pacietīgiem, smaidīgiem, jāspēj pievērst skatītāju uzmanību. Tas ir smags darbs, jo jāiemācās teksts, jāprot izteikt savas jūtas, tēlojot attiecīgo iestudējuma personāžu. Šī kopējā darba rezultāti vēlāk redzami ikvienam skatītājam. Ar prieku jāatzīst, ka katru gadu skolu teātru skatē Liepu pamatskolas teātra pulciņš gūst godalgotās pirmās vietas. Arī šī mācību gada darbs nav bijis veltīgs, jo šogad teātru skatē, kas notika 17. maijā Audriņu pagasta kultūras namā, mūsu teātra pulciņš ieguva 1. pakāpes godalgu un uzslavu par aktieru mākslu. Tāpēc esam nolēmuši neturēt sveci zem pūra un ar savu aktiermeistarību vēlamies iepriecināt arī citus.

Pirmo koncertu sniedzām paši savā skolā, kur aicinājām visus skolotājus un skolēnus uz teātra izrādi „Mežonīgais zaķis”, bet jau tuvākajā laikā, sadarbībā ar Ozolaines Tautas nama vadītāju Santu Ostašu, Liepu skolas folkloras kopu „Liepiņa”, ansamblīti „Mākonītis” un arī mūsu skolas bērniem, dosimies labdarības koncertā uz Rēzeknes veco ļaužu pansionātu. Ja mūsu iecere vainagosies panākumiem, tad dosimies ciemos arī uz citiem sociālās aprūpes namiem Rēzeknes novadā, lai iepriecinātu vecos un vientuļos cilvēkus ar saviem priekšnesumiem un dzirkstelīti prieka, kas kūsā mūsu bērnos.

 

Marija Golubcova
Liepu pamatskolas skolotāja 

DSC_0155

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0