Lūznavas muiža Muzeju naktī aicina doties koncertpastaigā ar Ievu Salieti

Publicēts 16.05.2019

Sestdien, 18. maijā plkst. 21.00, svinot šī gada Muzeju nakti, Lūznavas muiža aicina doties koncertpastaigā, kurā muzikāli tiks pieskandinātas arī tādas muižas telpas, kurās tradicionāli koncerti nenotiek. Klausītājus caur dažādiem laikmetiem un telpām vedīs trīs klavesīnistes Ievas Salietes uzburtie minikoncerti.

Ceļojums pagātnē ar mūziku un stāstiem sāksies muižas kapelā, kur varēs dzirdēt Latvijā ļoti reti skanošu instrumentu – klavisimbalu jeb viduslaiku klavesīnu un īpaši šim instrumentam komponēto 15. gs. mūziku. Turpinājumā pastaiga vedīs uz muižas bēniņiem, kur, lai netraucētu muižas pastāvīgo iemītnieku sikspārni, skanēs pats klusākais taustiņinstruments – klavihords un renesanses laika mūzika. Bet koncertpastaigas noslēgumā – mirklis tradicionālajā muižas koncertvietā – Sarkanajā zālē. Tajā uz 18. gs. klavesīna kopijas vakaru Ievas izpildījumā krāšņos baroka laika mūzika.

Koncertpastaigā, kurā muzikāli vedīs klavesīniste Ieva Saliete, visus mūzikas priekšnesumus papildinās mūziķes stāstījums, radot īpašu atmosfēru un palīdzot iejusties mūzikas un tās radīšanas laikmeta gaisotnē. Klavesīniste Ieva Saliete seno mūziku studējusi Latvijā, Vācijā un Šveicē, šobrīd sadarbojas gan ar orķestri “Sinfonietta Rīga” baroka projektos, gan citiem kolektīviem, piedalās solo un kamermūzikas projektos Vācijā un Šveicē, ir Bernes senās mūzikas orķestra “Les Passions de l’Ame” klavesīniste. Ievai īpaši tuva savulaik Rīgā dzīvojušā Johana Gotfrīda Mīteļa daiļrade, ko mūziķe atskaņo ar ansambli “Kesselberg Ensemble”, kurš tikko nosvinējis 15 gadu jubileju. Bijusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docētāja, muzicējusi Freiburgas baroka orķestrī, “Ensemble 415”, Bāzeles kamerorķestrī u. c. Saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2017 “Par izcilu darbu ansamblī”.

Pirms vakara muzikālā notikuma – visu dienu no 10.00 muižā būs Atvērto durvju diena, kas ir iespēja Lūznavas muižu un tajā šobrīd skatāmās digitālās mākslas izstādes – “Aiz melnā spoguļa” un “Digitālie eksperimenti dizainā II” – apmeklēt bez maksas. Plkst. 19.00 un 20.00 ikviens gribētājs aicināts doties muižas iepazīšanas bezmaksas ekskursijās. Koncertpastaigas biļetes cena ir 10,00 €, vietu skaits ļoti ierobežots. Biļetes nopērkamas “Biļešu Paradīze” biļešu tirdzniecības tīklā un uz vietas Lūznavas muižā. Pasākuma norisi atbalsta Rēzeknes novada pašvaldība.

Plašāka informācija: Inga Žirgule,
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29390701, 29473700

inga.zirgule@rezeknesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

Lūznavas muiža naktī_foto Raimonds KaļvaMuzeju nakts koncertpastaiga_Ieva Saliete

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0