Mākslas klusie soļi “Bākā”

Publicēts 05.03.2015
Māksliniece Ilze Griezāne

Uz ziemas un pavasara satikšanās sliekšņa nedēļas nogali Ūdenstūrisma attīstības centrā “Bāka” pavadīja četras mākslinieces no Latgales. Vēsma Ušpele (Maltas pagasts Garkalni), Ilze Griezāne (Līvāni), Vija Stupāne (Preiļu novads, Kastīre) un Agra Ritiņa (Rēzekne). Viņas visas vieno kopīga skola – Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola un LMA Latgales filiāle.

„Radošā sadarbība aizsākās 2006. gadā, kad jaunās mākslinieces uzsāka kopīgi doties plenēros, lai, gleznojot dalītos pieredzē, pārdzīvojumos, atpūstos, smeltos spēku un pārliecību par radošā ceļa nepieciešamību,” — tā par māksliniecēm saka mākslas zinātniece Evija Vasilevska.

Starp sarunām, mieru un sajūsmu tapa gleznas, kuru motīvi ir vērojami pa “Bākas” logiem.

ŪTC “Bāka” administrācija ir allaž pateicīga māksliniekiem par doto iespēju baudīt mākslas tapšanas procesu Lubāna ezera krastā un paliekošo skaistumu krāsās un otās.

Liene Drule

IMG_9273 DSCF5440 DSCF5452 IMG_9237

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0