Maltas Mūzikas skolas audzēkņu sasniegumi

Publicēts 24.05.2018

Maltas Mūzikas skolas audzēkņiem bija unikāla iespēja piedalīties Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) ģenerālmēģinājumā Rīgā, Lielajā Ģildē. 3. maijā LNSO noslēdza 2017./2018. gada sezonu ar fantastisku koncertu Karela Marka Šišona un Vestarda Šimkus vadībā – “Šišona un Šimkus paralēles”. Koncerta-ģenerālmēģinājuma starpbrīdī bija tikšanās ar Orķestra patronesi Ivetu Vējones kundzi, bet pēc koncerta bērniem tika pasniegtas siltas pusdienas, par ko liels paldies organizatoriem – LNSO Atbalsta fondam un īpaši Jānim Jenzim.

Savukārt 12. maijā mūsu skolā ciemojās bērnu vokālistu un instrumentālistu konkurss «Latgales uzlecošās zvaigznes 2018». Pateicoties Latvijas baltkrievu savienībai, sadarbībā ar Starptautisko talantu centru šogad šis konkurss pirmoreiz notika Latgalē. Norises formāts šāds – kvalificēta žūrija brauca pa Latgales kultūras centriem un Mūzikas skolām, atlasot spējīgākos, virtuozākos mūzikas izpildītājus. Maltas Mūzikas skolu pārstāvēja Kaspars Bačkurs (5. klavierspēles klase, pedagoģe Tatjana Nagle), Agate Gžibovska (5. vijoles spēles klase) un vijolnieku kvartets (Agate Gžibovska, Everita Štekele, Ērika Ruhmane un Ksenija Šmaukstele, pedagoģe Rita Zujeva, koncertmeistare Ludmila Semjonova). Ikviens konkursa dalībnieks uzstājās pārliecinoši, muzikāli emocionāli un tāpēc 19. maijā Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā piedalījās fināla koncertā un laureātu apbalvošanā.

Fināla koncertā piedalījās talantīgākie mūzikas skolu pārstāvji – no Maltas, Dagdas, Krāslavas, Viļāniem, Zilupes, Balviem un Rēzeknes.

Starp laureātiem I vietu un 200 eiro prēmiju ieguva Maltas Mūzikas skolas audzēknis  Kaspars Bačkurs, II vietu un 150 eiro prēmiju ieguva Zanes Ludboržas mūzikas skolas akordeonspēles audzēknis Timurs Pugačovs, bet III vietu un 100 eiro prēmiju ieguva vijolnieku kvartets (Agate Gžibovska, Everita Štekele, Ksenija Šmaukstele un Ērika Ruhmane) no Maltas Mūzikas skolas.

Paldies audzēkņiem, pedagogiem un audzēkņu vecākiem par ieguldīto darbu.

Veiksmi arī turpmāk!

Normunds Štekels,
Maltas Mūzikas skolas direktors

Maltas Mūzikas skolas audzēkņu Vijolnieku kvartets (1926 x 1285)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0