Mazās raganiņas ziemas sporta spēles Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādē

Publicēts 04.02.2015

Janvāra beigās, kad ārā ir īsts ziemas gars un priecē sniega sega, Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādē tika organizētas ziemas sporta spēles. Spēlēs piedalījās visu vecuma grupu dalībnieki un viņu vecāki. Sporta spēļu sākumā ciemos atlidoja Mazā raganiņa, ar kuru kopā mēs rotaļājāmies un, aktīvi vingrojot, iesildījāmies turpmākajām spēlēm.

Raganiņa bija nobēdājusies, jo krustmāte Rumpumpule bija aizbūrusi projām visus ziemas priekus, tāpēc viņa aicināja bērnus kopā buroties tos atgūt.

Sadaloties izlozes kārtībā divās komandās, sākās spēles. Stafetē ”Garšīgais burkāniņš” visi dalībnieki līkumoja starp konusiem, nesot burkānu uz maisu un atpakaļ. Mazā raganiņa vēlējās zināt, cik visi ir stipri un cik izpalīdzīgi. Stafetē ’’Jautrās ragavas’’ mums bija jāvizina rotaļu sunītis, ar noteikumu, lai tas neizkristu no ragavām. Stafetē ’’Lidojums uz slotas’’ bija pa īstam uz tās jālido, tas izraisīja milzīgas ovācijas un prieku. Ne mazāk interesants bija ’’Velniņu ugunskurs’’, kur visi vecāki un bērni, sviežot sniega bumbas aplī, mēģināja nodzēst ugunskuru. Sacentāmies arī sniega bļodas nešanā. Kā pēdējā bija stafete ’’Smaidīgais foto’’, kur, uzliekot zaķa ausis, katrs dalībnieks centās uzkāpt uz paaugstinājuma un pozēt fotogrāfam. Visās stafetēs vecāki varēja vērot savu bērnu skriešanas, lekšanas un mešanas prasmes. Tika veicināta bērnu un pieaugušo komunikācija un rosināts prieks.

Kopumā man pasākums tiešām patika. Kaut arī laika apstākļi īpaši nelutināja, pūta vējš, taču jautrā gaisotne un mūsu mazo ķiparu prieks lika aizdomāties, cik tomēr svarīgi ir visiem kopā darboties un aktīvi sportot.

Katrs mazais dalībnieks tika apbalvots ar zelta- šokolādes medaļu, bet pieaugušie ar veselīgu sniega bumbu, kurai iekšā bija ābols.

Mūsu audzinātājas tik tiešām ir malači, jo bieži organizē šādus pasākumus, kuros mēs, vecāki, varam priecāties par saviem bērniņiem, redzot viņus darbībā. Paldies viņām par izdomu un jauki pavadīto laiku.

Santa Kairiša
Vecāku padomes pārstāve

sports ziema 011 sports ziema 014 sports ziema 017 sports ziema 023 sports ziema 028 sports ziema 043

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0