Mīlestības stāsts Maltas kultūras namā

19.02.2020

Kultūra

15. februāra vakarā Maltas kultūras namā notika mīlestības svētku pasākums “Divu siržu spēks”, uz kuru īpaši tika aicināti tie Maltas pagastu apvienības precētie pāri, kuri  šogad svin apaļas kāzu jubilejas.
Pasākuma laikā katrs apmeklētājs kļuva par mīlestības stāsta sastāvdaļu, jo visiem kopā bija jāiesēj mīlestības koks. Lai koks augtu, bija jādomā par mīlestību, jāklusē un jāsaskata mīlestība un jāpriecājas par tiem, kuros mīlestība dzīvo un pavada.
Mīlestības stāstu radīt palīdzēja Viktorija Šelomijenko (Vikishow), kas tumsā ar gaismas bilžu šovu radīja mīlestību bez vārdiem. Eksotisko deju grupa “Fazira” skatītājus priecēja ar ekstravagantiem tērpiem un mīlestības pilnām dejām “Eņģeļi” un “Gulbji”. Ar romantiskām saksofona skaņām visus valdzināja Valērijs Jefremovs. Savukārt ar mīlestības piesātinātām dziesmām stāstu izdziedāja Maltas kultūras nama senioru vokālais ansamblis “Liepas”, sieviešu koris “Madariņa” un mūziķis Guntars Skudra.
Maltas kultūras nama dramatiskais kolektīvs “Smaidam” ar skeču “Guļamistabā” visiem atgādināja, ka mīlestības kokam vajag siltu un maigu klimatu – mīlošu cilvēku blakus. Lai koks nenokalstu, to vajag laistīt ar komplimentiem, mēslot ar uzticību, kopt ar maigumu, sargāt no ienaidniekiem – greizsirdības, aizvainojumiem, nesapratnes. Un neaizmirst par piedošanu.
Kad mīlestības stāsts bija izstāstīts, ar saviem mīlestības stāstiem dalījās deviņi kāzu jubilāri - Eleonora un Jānis Cibļi (Dimanta kāzas), Antoņina un Jāzeps Ostrovski (Smaragda kāzas), Marija un Juris Lignarski (Pērļu kāzas), Nellija un Dainis Krasnobaji, Inese un Aivars Greižas, Skaidrīte un Dainis Babri, Skaidrīte un Voldemārs Pranči (Porcelāna kāzas), Olga un Viktors Koļesņiki (Rožu kāzas) un Jeļena un Ainārs Šņukuti (Ceriņu kāzas).
Jubilāri tika aicināti arī piedalīties kāzu dienas bilžu fotoizstādes tapšanā. Pateicībā par piedalīšanos fotoizstādē un kā apsveikums kāzu jubilejas gadā katram pārim tika pasniegtas sarkanas rozes un mīlestības sirds, kas veidojusies no divām sirdīm un kuras atslēga ir zināma tikai jubilāriem.
Jāpiebilst, ka pasākums ir jaunas tradīcijas – kāzu jubileju svinēšanas aizsākšana Maltas kultūras namā. Lai mīlestības koks augtu kuplumā, nākamgad aicinām kāzu jubilārus aktīvāk ņemt dalību pasākumā, jo mīlestībā ir jādalās.
Mārītes Šadurskas teksts
Vjačeslava Aleksejeva foto
IMG_9712 IMG_9713 IMG_9717 IMG_9731 IMG_9734 IMG_9756 IMG_9769 IMG_9793 IMG_9820 IMG_9860IMG_9759

Click to listen highlighted text!