Nagļos notika novada senioru pasākums

Publicēts 29.10.2019

26. oktobrī Nagļos “salidoja” Rēzeknes novada senioru klubi. Šādu tikšanās formu izdomāja un īstenoja Ozolaines seniori, tāpēc pirmais saiets arī notika Ozolainē pirms diviem gadiem. Savukārt pērn senioru klubi pulcējās Maltā. Nu bija kārta Nagļiem, tāpēc Nagļu seniori ar patīkamu satraukumu un lielu rosību gaidīja viesus.

Cik sirsnīgi un gaiši vienmēr ir senioru svētki! Ar kādu apbrīnojamu izdomu un mīlestību katrs kolektīvs ir parūpējies par dāvaniņām, ar ko iepriecināt pārējos!

No Maltas Nagļos ieradās divi kolektīvi – senioru vokālais ansamblis “Liepas” un senioru klubiņš “Dvēseles atslēgas”. “Liepas” greznos tērpos Normunda Štekeļa vadībā visiem dāvāja skaistas dziesmas un liepziedu medu. Jā, Maltas seniores ne vien skaisti dzied, bet arī darina brīnumus: skanot dziesmai “Tējas vakari svecīšu gaismā”, katram kolektīvam tika dāvāta svecīte uz tik neparastas, brīnišķīgas pašdarinātas zvaigznītes. Savukārt ar baltu mārtiņrožu buķetēm un četrām liegām dejām mūs priecēja Vērēmu “Mārtiņrozes” Olgas Deksnes vadībā.

Lūznavas senioru klubs “Rudens sonāte” nagleniešiem uzdāvināja lielu karalisku ūdensrozi no Lūznavas muižas parka dīķa un pašcepto maizīti. Patiesībā baltā ūdensroze ir viens liels apbrīnojams rokdarbs. Vēl lūznaviešu aizraušanās – kulinārā mantojuma izzināšana.

Ozolaines senioru klubs “Uguntiņa” pārsteidza ar romantiskajiem lēdiju tērpiem, kuru īpašā rota – greznas cepures. Ozolaines stāstniece publiku dikti izsmīdināja ar humoresku par dāmas piedzīvojumiem, kad viņa devusies līdzi vīram makšķerēt. Un dāvana! Zelta zivtiņa ar visu akvāriju! Lai piepildot senioru trīs karstākās vēlēšanās.

Gaigalavas “Optimistu” krustmāte Ilze Vugule pārsteidza un iedvesmoja ar savu dzirkstošo enerģiju un humoru. Viņasprāt senioru periods ir atvasara. Bet atvasara taču ir tik silta, tik jauka un tik burvīga!

Senioru kolektīviem ļoti sirsnīgus vārdus veltīja Nagļu pagasta pārvaldes vadītāja Valentīna Puste. Viņas atziņa – dzīve paiet kā viens skaists mirklis. Bet prieks par to, ka cilvēki, būdami senioru gados, joprojām ir enerģiski, aktīvi, dzīvespriecīgi un izpaužas dažādās interesantās nodarbēs. Ar skaistiem dzejas vārdiem Valentīna novēlēja nekad nepazaudēt mirdzumu acīs un mirdzumu dvēselē…

Naglenietes pērn Maltā izlielījās, ka viņas cepot gardākās tortes visā novadā. Kāds pajokoja – nu tad brauksim uz Nagļiem tortes ēst! Nagļu dāmas šo joku ņēma nopietni un, gaidot kuplo viesu pulku, izcepa septiņas tortes. Viesi tās baudīja un slavēja. Paldies cepējām – Natālijai Stikānei, Paulīnai Zvaigznei un Marijai Vasiļevskai.

Nagļu tautas nams arī palielījās ar saviem dziedošajiem kolektīviem – uzstājās vokālais ansamblis “Trio Rondo”, folkloras kopa “Skreine” un duets “Uldis un Anita”. Kolektīvu vadītāja ir Anita Mičule.

Joki, tikšanās prieks, laba deju mūzika – rau, stunda aiz stundas aizritēja nemanot. Veremu deju skolotāja Olga visai zālei iemācīja pāris elegantu deju, piemēram, tiroliešu danci.

Visiem tā kopā tikties ir svarīgi ne vien tāpēc, lai lieliski atpūstos un izklaidētos, bet arī tāpēc, lai gūtu ierosmes arī no citu stāstiem un darbiem, jo katrs kolektīvs atklāja, ar ko interesantu bagātina savas dienas, kad vairs nav jāiet uz darbu. Ideju klāsts visai bagātīgs: vajag spēlēt teātri, dziedāt, dejot, makšķerēt, kopt puķes, aizrauties ar rokdarbiem, cept un vārīt, rīkot saietus.

Seniori ir pelnījuši daudzus skaistus kopā sanākšanas brīžus, omulīgas vakarēšanas, jo garajiem darba gadiem līdzi ir aiztraucies gan spēks, gan veselība. Izskanēja arī smeldzīgi vārdi: “Mēs esam tā paaudze, kas zina maizes rieciena vērtību, kas zina smago kara un pēckara gadu slogu…”

Nagļu tautas nama vadītāja Anna Baleiša

sen5 sen3 sen2 sen1

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0