Noslēdzies Pasaules čempionāts jauniešiem 100 lauciņu dambretē Turcijā

Publicēts 06.11.2019

Tikko noslēdzās lielākais un nozīmīgākais šī gada dambretes notikums – Pasaules jaunatnes čempionāts 100 lauciņu dambretē Ismirā, Turcijā, kurš ilga no 28.oktobra līdz 4.novembrim. Tajā piedalījās 222 sportisti (119 jaunieši un 103 jaunietes) no 19 valstīm no Eiropas, Āzijas, Āfrikas un Dienvidamerikas. Latviju pārstāvēja 16 labākie dalībnieki, tajā skaitā arī vienīgā pārstāve no mūsu Latgales reģiona –  Rēzeknes novada Bērnu-jaunatnes sporta skolas audzēkne Neļa Kristīne Malahovska.

Klasikas laika kontrole 80 min. + 1 min. uz katru gājienu, bet ātrspēlei 5 min. + 3 sek. uz katru gājienu. Tāpēc dažkārt klasikā viena partija var ilgt 4 stundas. Tā kā sacensības notika kūrorta pilsētā, tad dalībniekiem pēc spraigām partijām bija iespēja atpūsties  pie siltās Egejas jūras, jo gaisa temperatūra te ir +25 un ūdens +20. Latvijas izlase neatlaidīgi cīnījās par iespēju iekļūt stiprāko trijniekā, bet tomēr citu valsts pārstāvji šoreiz bija spēcīgāki. Vairāk kā pusi savai komandai no iegūstamajiem punktiem savāca 3 jaunieši – Neļa Kristīne, Vsevolods Mitrevičs un Roberts Grišins. Pārējiem bija mazliet mazāk, bet nebija neviena Latvijas spēlētāja, kurš paliktu tabulas beigās. Tomēr šīs sacensības parādīja, ka Latvijā ir spēcīgi un talantīgi dambretisti, kuri drīzumā stāvēs uz pasaules augstākā pjedestāla! Tikai vēl mazliet darba, uzmanības un ticības saviem spēkiem!

Liels paldies Rēzeknes novada pašvaldības Bērnu-jaunatnes sporta skolai par atbalstu!

Neļas Kristīnes mamma Ligita Malahovska

Turcija_Ismira

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0