Noslēgusies aktīvā 2016. gada skriešanas sezona

Publicēts 14.11.2016

Ir aizritējusi kārtējā aizraujošā skriešanas sezona, kas piesaistījusi jaunus skrējējus, piepildījusi sezonas mērķus, rūdījusi raksturus, cēlusi ambīcijas un radījusi jaunus mērķus nākamajai sezonai. To pierāda arī biedrības „Sporta klubs „Magnen”” biedru līdzdalība gada lielākajos skriešanas pasākumos Latvijā.

Pēdējos gados ierasts, ka aktīvā skriešanas pasākumu sezona sākas ar skriešanas seriāla BIGBANK Skrien Latvija 1. posmu – Rēzeknes pusmaratonu. Tā tas bija arī šogad. Tika uzstādīti jauni rekordi ne tikai trasē, bet arī skrējiena dalībnieku skaita ziņā – gandrīz 3500 dalībnieku no Rēzeknes, Latvijas un pat ārvalstīm stājās uz starta 9. aprīlī, lai izskrietu pilsētas ielās.

Līdz pat oktobrim skriešanas seriāls BIGBANK Skrien Latvija aicināja skrējējus uz vēl 6 unikālām un skaistām Latvijas pilsētām – Rīgu, Ventspili, Jelgavu, Kuldīgu, Valmieru un Siguldu. Interesanti, ka visi SK Magnen biedri, kas sasnieguši 18 gadu vecumu, šogad vismaz 1 reizi noskrēja pusmaratona vai pilnā maratona distanci kādā no posmiem. Rēzeknes skrējēji neapstājas pie sasniegtā, bet gan tiecas pēc jauniem personīgajiem rekordiem, augstākiem mērķiem un nebijušiem izaicinājumiem pašiem sev.

BIGBANK Skrien Latvija sezona noslēdzās 29. oktobrī, kad sezonas ātrākie skrējēji tika sveikti vēl nebijušā apbalvošanas pasākumā uz Tallink kuģa. Balvu saņēma arī rēzekniete Rita Kļaviņa, kura NIKE 10-12km distancē sezonas kopvērtējumā izcīnīja augsto 3.vietu starp sava vecuma grupas sievietēm.

Skrējējas no Rēzeknes novada Ilzeskalna – Kristīne Gailuma un Elvita Kotāne – savā vecuma grupā NIKE 10-12km distancē sezonas kopvērtējumā izcīnīja attiecīgi 2. un 3.vietu.

Rēzeknes novada vārds šobrīd izskan visā Latvijā ar titulu kā skrējējiem bagātākais novads, jo BIGBANK Skrien Latvija seriāla ietvaros tika rīkots Novadu kauss jauniešiem līdz 18 gadiem. Katrs jaunietis, kas pieteikumā norādīja novadu, kuru vēlas pārstāvēt, virzīja novadu tuvāk uzvarai. Pateicoties jauniešu aktivitātei tieši Rēzeknes pusmaratonā, Rēzeknes novads izcīnīja uzvaru visas sezonas kopvērtējumā ar milzīgu pārsvaru pār citiem Latvijas novadiem un ieguva 500Eur dāvanu karti no veikaliem „Sportland”. Jāpiebilst, ka 9 republikas pilsētas šajā vērtējumā nepiedalījās, tajā skaitā arī Rēzeknes pilsēta.

Pēc apbalvošanas pasākuma svinīgās daļas uz stāvoša kuģa, vairāki biedrības „Sporta klubs „Magnen”” biedri devās kruīzā uz Stokholmu ar visu posmu organizatoriem un citiem skrējējiem.

Šī gada 24. septembrī pirmo reizi Latgalē ienāca arī taku skriešanas seriāls „Stirnu Buks”, kura posms notika Mākoņkalnā. Skrējiens notika pa mežiem, pļavām, lauku ceļiem, kā arī trase veda pašā Mākoņkalna virsotnē, kas daudziem noteikti bija nebijis pārbaudījums.

Septembra sākumā SK Magnen biedri devās skriet arī ārpus Latvijas – uz Viļņas maratonu Lietuvā, kur guva jaunus iespaidus un neaizmirstamu pieredzi. Nākamajā sezonā plāni ir doties arī uz maratoniem tālāk Eiropā.

Milzīgs paldies biedrības vārdā jāsaka Rēzeknes pilsētai, Rēzeknes sporta pārvaldei, Rēzeknes novada pašvaldībai, kas šajā sezonā sniedza atbalstu pasākumu tapšanā, kā arī sportistu nokļūšanai uz skriešanas pasākumiem ārpus savas pilsētas un novada.

Jau 18. novembrī tiks uzsākta reģistrācija BIGBANK Skrien Latvija 2017 sezonai, kas ietver arī Rēzeknes pusmaratonu, kas pirmoreiz notiks divās dienās – 7. un 8.aprīlī. Vairāk informācijas meklē oficiālajā mājaslapā: www.bigbankskrienlatvija.lv, kā arī BIGBANK Skrien Latvija Facebook kontā.

Ja arī tu vēlies kļūt par biedrības „Sporta klubs „Magnen”” biedru un esi gatavs daudz aktīvāk pavadīt savu brīvo laiku skrienot un ceļojot, raksti mums uz e-pastu: skmagnen@inbox.lv.

Lauris Madžuls
SK MAGNEN

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0