Notiks Ozolaines tautas nama Zelta jubileja

Publicēts 07.10.2014

1964.gada 30.oktobrī laikraksts “ZNAMJA TRUDA” ar priecīgu ziņu informēja savus lasītājus, ka Matrosovas kolhozā 1964.gada 24.oktobrī notika darba svētki, un šī diena sakrita ar vēl vienu zīmīgu notikumu laukkopju dzīvē—jaunā kluba atklāšanu. „Plašās un gaišās telpas glīti uzpostas, pa viesmīlīgi atvērtajām durvīm nāca cilvēki un priecājās par notikumu,” tolaik rakstīja avīze. Ir „paskrējuši” 50 gadi, tāpēc šoruden varam atzīmēt un vēstures grāmatās ierakstīt Ozolaines tautas nama Zelta jubileju.

Pa šiem 50 gadiem izaugušas vairākas paaudzes, notikuši tūkstošiem dažādi pasākumi gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem un senioriem. Tautas nama ēka vairākas reizes krasi mainīja savu izskatu, attīstoties un ejot kopsolī ar laiku. Pirmā krāsā rekonstrukcija klubu sagaidīja 90-to gadu sākumā, kad tika aizmūrēti lielie kluba logi, ko iekarsušie ballētāji nereti mēdza izsist. Vairāki kosmētiskie remonti gan no ārpuses, gan iekštelpās tika veikti visā kluba pastāvēšanas laikā, mēģinot izveidot komfortablu vidi pasākumu rīkošanai. Protams, viss tika darīts pašu spēkiem.

Raksts 1964.gada avīzē

Šodien no iepriekšējā kuba telpām vizuāli pāri nav palicis nekas. Tautas nams tagad krasi atšķiras no tā, kādu daudzi atceras no savas bērnības vai jaunības laikiem. Arī daudzi pasākumi, kurus ar plašām svinībām atzīmēja toreiz, šobrīd nav aktuāli, piemēram, mehanizatoru, deputātu, lopkopju vakari un citi pasākumi.

Vēsturiskie materiāli un vietējo iedzīvotāju atmiņu stāsti apliecina, ka kluba dzīve bijusi radoša un piepildīta. Cilvēki stāsta, ka klubā vakaros vienmēr degusi gaisma. Ikvienam bijusi iespēja nākt un kaut ko darīt. Katrā nedēļas nogalē notikuši deju vakari, savukārt pēc 1987.gada, kad par kluba vadītāju kļuva A.Mališevs un tika iegādāta mūsdienīga audiotehnika, parādījās pirmās diskotēkas.

Īsti svētki ir tad, kad cilvēki sanāk kopā, atceras notikušo, izbauda esošo un ieplāno nākamo. 25.oktobrī pulksten 19.00 tautas namā notiks Zelta jubilejas pasākums, kā laikā apmeklētāji varēs gremdēties atmiņās un apskatīties fotoizstādi ar spilgtākajiem mirkļiem no tautas nama vēstures. Par godu pusgadsimta jubilejai, top arī dokumentālā filma “GAISMA 50 GADU GARUMĀ” (režisors E.Blinovs), kuras pirmizrāde plānota šī pasākuma laikā.

Uz pasākumu īpaši aicinām visus bijušos tautas nama vadītājus un darbiniekus! Iepriekš piesakoties (galdiņu rezervācija pie tautas nama vadītāja), aicinām arī pagasta iedzīvotājus un citus viesus. Būsim ļoti priecīgi redzēt citu novada pagastu tautas namu un kultūras namu vadītājus un darbiniekus, labprāt pieņemsim muzikālus un jebkāda cita veida radošus apsveikumus! Pasākumā darbosies brīvais mikrofons.

Garantējam jauku, nostalģisku un vēsturiski izglītojošu vakaru, kam sekos jautra balle līdz pat rīta agrumam! Būs iespēja ne vien jautri pavadīt laiku, bet arī piedalīties konkursos un spēlēs un laimēt kādu noderīgu balvu, ko būsim sarūpējuši. Par labu mūziku rūpēsies populārā latgaliešu grupa “Ginc&Es”.

Edgars Blinovs
Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0