Orķestru lielkoncertā arī divi Rēzeknes novada orķestri

Publicēts 10.07.2015
Pūtēju orķestru lielkoncerts Taures sauc

9. jūlijā ar 41 izglītības iestāžu pūtēju orķestra piedalīšanos izskanēja Skolēnu Dziesmu un deju svētku orķestru lielkoncerts „Taures sauc”. Krāšņajā koncertā piedalījās arī divi Rēzeknes novada orķestri – Maltas pagasta „Vikords”, kā arī Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris. „Tā ir fantastiska sajūta – būt kopā uz lielās skatuves un spēlēt vienā ritmā ar gandrīz 1600 citiem dalībniekiem,” teic orķestranti.

Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris šajos Dziesmu svētkos var justies īpaši pacilāti, jo 7. jūlijā pūtēju orķestru finālskatē saņemts augstākais novērtējums – Zelta diploms ar izcilību un 4. vieta valstī, nedaudz atpaliekot tikai Rīgas 6. vidusskolas, Balvu un Smiltenes orķestriem. „Šogad pirmo reizi izmēģinājām spēkus augstākajā – A grupā,” pastāstīja orķestra vadītājs Romāns Ivanovs, „rezultāts pierāda, ka varam stāties blakus un līdzīgiem spēkiem mēroties ar vislabākajiem izglītības iestāžu orķestriem valstī.”

Konkursā orķestris izpildīja Roberta Šeldona „Beisaidas portrets” kā izvēles skaņdarbu un Alvila Altmaņa „Trīs latviešu tautasdziesmas pūtēju orķestrim” kā obligāto skaņdarbu. Diriģents Romāns Ivanovs stāsta, ka tieši par tautas dziesmu atskaņojumu pēc skates saņemts sevišķi daudz labu atsauksmju: „Pāris dienas pirms konkursa man bija izdevība parunāt ar komponistu Alvilu Altmani. Viņš labprāt pastāstīja par idejām, ko gribējis ietvert skaņdarbā, piemēram, kur vajag izteiktāku paātrinājumu, kur nevajag tik svinīgi. Tas, protams, bija liels risks pēdējā brīdī ko mainīt, bet es paļāvos uz savu orķestrantu profesionālismu un ticēju, ka viņi spēs šīs idejas realizēt. Tas bija risks, kas attaisnojās!”

Finālskati spilgti atceras arī paši dalībnieki. Stāsta flautiste Patrīcija Benislavska: „Konkurss bija atbildīgākais brīdis visos svētkos. Šķiet, tik uztraukusies kā pirms skates es vēl nekad nebiju bijusi.” „Tā kā pirmo reizi Dziesmu svētkos esam A grupā, arī slodze ir palielinājusies, taču gandarījums par paveikto ir nenovērtējams,” teic Agnija Silicka, kura orķestrī spēlē saksofonu un Dziesmu svētkos piedalās jau trešo reizi. Viens no jaunākajiem orķestra dalībniekiem ir vienpadsmitgadīgais Mairis Ladusāns. Viņam šie ir pirmie Dziesmu svēki: „Reizēm ir grūti, taču ļoti interesanti. Sākumā domāju, ka lielo koncertu „Taures sauc” nemaz neizturēšu, bet izturēju un man ļoti patika.”

Orķestra dalībnieki stāsta, ka Dziesmu svētki saliedē kolektīvu un sniedz gandarījumu: „Atceros, ka pēc pagājušajiem Dziesmu svētkiem vēl kādu nedēļu nevarēju pierast atpakaļ mājās, gribējās turpināt izbaudīt svētku pacilātību, to nerimstošo mutuli, kad apkārt viss notiek. Šogad jāpaspēj saķert pēc iespējas vairāk spilgtu emociju, lai pēc tam vēl ilgi var dzīvot uz tā viļņa,” teic Patrīcija Benislavska.

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova mūzikas vidusskolas pūtēju orķestra diriģents Romāns Ivanovs ar Zelta diplomu Spēlē Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris Spēlē Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris Spēlē Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris Spēlē Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris Spēlē Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris Spēlē Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris Spēlē Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris Pūtēju orķestru lielkoncerts Taures sauc Pūtēju orķestru lielkoncerts Taures sauc

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0