Ozolaines novada jaunieši gūst zināšanas un prasmes savu dzimtas koku pētīšanā

Publicēts 02.08.2019

Kopš ceturtdienas, 1. augusta, Rēzeknes novada Ozolaines pagasta Tautas namā valda rosība, jo 20 jaunieši ir iesaistījušies neformālajās apmācībās “Es kā zīle ozolā’’. Viņi gan uzzina labos piemērus, kā pētīt savu dzimtas koku, gan mācās to darīt paši, gan arī radoši savu dzimtas koku atainos mākslinieciskā vidē.

1. un 2. augustā nodarbības “Kā veidot dzimtas koku’’ vada Andra Zubko-Melne. Ikdienā viņa strādā Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūrā, bet ārpus darba aizraujas ar vietvārdu un dzimtu pētīšanu, izpētījusi savu dzimtu septiņās paaudzēs. Kopā Andra ir apzinājusi vairāk nekā 2300 savus un vīra radus.

Savukārt no 5. līdz 8. augustam nodarbības “Top dzimtas koks mākslas darbā’’ notiks skolotājas, mākslinieces Nanditas Kirejevas vadībā. Nodarbību laikā tiks apgūtas dažādas tehnikas dzimtas koku izveidē, lektores vadībā jaunieši izstrādās savus dzimtas kokus konkrētā materiālā. Tādējādi katrs dalībnieks, līdztekus iztaujājot savus vecākus, vecvecākus un citus radus, izzinās vai vismaz sāks pētīt savas dzimtas saknes, kā arī iegūto informāciju atainos vizuāli.

No apmācībās tapušajiem jauniešu darbiem tiks veidota izstāde, kuras atklāšana 9. augustā ievadīs Ozolaines pagasta 80 gadu jubilejas svinības.

Apmācībās risinās arī netradicionālas praktiskās aktivitātes “Pusdienas kopā ar Ozolaines saimnieci’’. Pēcpusdienās pēc nodarbībām par dzimtas koku jaunieši kopā ar pagasta saimniecēm gatavo pusdienas, tā iepazīstot tikai Ozolainei raksturīgās tradicionālās un arī savdabīgās ēdienu receptes. Piemēram, ceturtdien saimnieču Galinas Filipovas un Eleonoras Prokofjevas vadībā tapa un tika baudīti slinkie tīteņi. Izmantojot īstu piena separatoru, tika izzināts krējuma tapšanas process, bet ar kuļmucu – kults lauku sviests.

Aktivitātes notiek projekta “Es kā zīle ozolā’’ ietvaros, kuru atbalsta Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde, līdzfinansē Ozolaines pagasts.

Veronika Lazareva, Ozolaines pagasta jauniešu lietu speciāliste

9CCFBFB1-49ED-4A8C-A9D9-95E7D1862633 420C209C-71CE-4438-A676-86789F111B95 29641967-3460-410D-B962-E8AB63B72A25

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0