Pārgājienu diena Tiskādu vidusskolā

Publicēts 03.10.2016

Dzimto vietu iepazīšana kļuvusi par jauku tradīciju, ko jau daudzus gadus ievēro Tiskādu vidusskolā. Katru gadu skolēni kopā ar skolotājiem dodas pārgājienos, lai iepazītu dzimtās vietas, to vēsturi, vietējo iedzīvotāju ieražas un tradīcijas. Arī šoruden, 23. septembrī Tiskādu vidusskolā bija pārgājienu un ekskursiju diena.

1. un 2. klases pārgājiena mērķis bija iepazīties ar Jerzovkas ezeru, tā augu un dzīvnieku daudzveidību, kā arī vērot rudens skaistumu dabā. Pārgājiena laikā tika attīstīta skolēnu izturība un pievērsta uzmanība veselīgam dzīves veidam. Skolēni un skolotājas ar prieku baudīja kopā būšanas brīžus, meklējot vienu no daudzajiem ezeriem dzimtajā pagastā.

3. klase pārgājiena laikā apmeklēja un apskatīja Ludinkas ezeru Tarakanovkā. Bērni iepazinās arī ar blakusesošām sādžām – Sprindu un Gasuļiem. Viņi ļoti interesanti pavadīja laiku – apskatīja ezeru, spēlēja dažādas spēles, kā arī rīkoja pikniku. Skolā atgriezās priecīgi un laimīgi.

4.,5.,6. klases apskatīja un pētīja Viļānus. Vispirms viņi apmeklēja novadpētniecības muzeju, kur apskatīja ekspozīciju, iepazinās ar pilsētas vēsturi. Pēc izzinošās daļas bija aizraujoša radošā stunda, kurā skolēni paši gatavoja savu veiksmes talismanu, izmantojot senos latviešu ornamentus.

Skolēni apskatīja arī pilsētu un tās apkārtni, apmeklēja vietēju elektrostaciju un aktīvi atpūtās Lakstīgalu salā. Diena bija pavadīta jauki. Ar labu garastāvokli un jauniem iespaidiem visi atgriezās skolā.

7.-9.kl. skolēni kopā ar skolotājiem nolēma apvienot pārgājienu ar veselīgām aktivitātēm un sava novada un apkārtnes apzināšanu un izpēti. Tāpēc mēs devāmies uz peintbola klubu „Priežupe”, kur bija iespēja pārbaudīt sevi šajā aizraujošajā spēlē.

Vēlāk novērtējām Rēzeknes pilsētas ainavu no Ančupānu skatu torņa, kas atrodas meža augstākajā pakalnā, teju 200 metrus virs jūras līmeņa un ir 28.5 metrus augsts.

Atgriežoties skolā, bijām gandarīti, jo redzējām ļoti daudz, izklaidējāmies, jauki pavadījām laiku un galu galā kārtīgi atpūtāmies.

Vidusskolas skolēni kopā ar klases audzinātājiem apmeklēja Varakļānu muižas pili. Ekskursijas laikā skolēni tika iepazīstināti ar pils vēsturi. Tā ir piederējusi grāfam Mihaelam Janam fon der Borham, būvēta no 1783.-1789. gadam pēc uzaicinātā itāļu arhitekta Vinčenco Macotti projekta.Tā ir izcils un agrīns klasicisma stila paraugs Latvijas būvmākslā. Pilī ir atklāti unikāli 18.gs.sienu gleznojumi.

Ekskursija bija aizraujoša. Skolēni pils pagrabā meklēja „Dzīvo zobenu”, bet atrada loku ar bultām. Atpūtas laikā visiem bija iespēja šaut ar loku.

Ekskursijas vādītāja piedāvāja apskatīt objektus un tūrisma taku, braucot ar divriteņiem. Pilsētas centrā, apskatīja Sv. Viktora kapelu, kura celta 1814. gadā. Kapelas celtniecības idejas pamatā ir Romas panteons, kura miniatūrā atkārto tā formu. Kapela ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Skolēniem bija iespēja apskatīt Saules pulksteni, sameklēt celiņu akmens labirintā.

Ekskursijas turpmākā daļa – pils parka apmeklēšana. Varakļānu parks – vienīgais parks Latvijā, kuru simetriski no visām pusēm ietver trijkāršo liepu aleju rindas. „Mīlestības akmens”, par kuru ir daudz teiku, ir parka ievērojāmākais apskates objekts.

Tālāk skolēnus iepriecināja sportiskas aktivitātes. Draudzīgi sēžot pie ugunskura, cienājāmies ar smaržīgu, karstu tēju. Skaistā ainava, Varakļānu muižas ansamblis, teikas veicināja skolēnu interesi turpināt iepazīt, izzināt savu un kaimiņu novadus.

Katram cilvēkam ir sava dzimtene, kas ir gan neatkārtojama gan daudzpusīga. Tie ir gan nelieli lauku celiņi, gan arī varenas maģistrāles, ūdeņiem bagātie ezeri un mazi strautiņi, gan lielas pilsētas un nelieli ciemati ar nedaudzām mājām. Iepazīstot Latgali, mēs kļūstam arvien lepnāki par mūsu skaisto, brīnišķīgo un tik daudzveidīgo dzimto pusi.

 

 

Irīna Ščerbakova,
direktores vietniece audzināšanas darbā, sadarbībā ar klašu audzinātājiem

20160923_095558 20160923_103450 image IMG_0086

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0