Pārsteidzošais aprīlis Feimaņos

Publicēts 22.04.2015

Visi zinām, ka 1. aprīlis ir joku diena. Bet to var attiecināt arī uz visu aprīli!  Afiša pārgalvīgi vēstīja, ka Feimaņos 18. aprīļa vakarā ieradīsies ievērojamas personas, lai žūrijas sastāvā vērtētu dejotāju prasmes. Vērtētāju kolektīvs gan drusku izmainījās, politiķes Sandras Kalnietes vietā ”atlidoja” ārpuszemes būtne, Krievijas popkultūras sūtne Žanna Aguzarova (A. Verčinska). Viņai līdzās ekscentrismā neatpalika Krievijas zvaigžņu stilists, dziedošais frizieris Sergejs Zverevs (K. Taranda). Mūsu Elita Patmalniece (I. Tjarvje) ar savu ekstravaganci tikai papildināja šo kolorīto trijotni. Nopietnības kalngals, lai līdzsvarotu uzjautrinošo tiesnešu grupu, bija mūsu bāleliņš Agris Daņilevičs (O. Otikovs). Visi dramatiskās kopas ”Savējie” aktieri, arī pasākuma vadītāja Ilga Smane (Baiba Sipeniece), patiesi iejutās savos tēlos, koncerta gaitā improvizējot attiecīgajās situācijās. Pārsteidzošā ideja par žūriju, tās locekļu brīnišķie apģērbi, aksesuāri, apavi, cienīgi aktiermākslas paraugi publikai dažbrīd pat lika domāt, kas koncertā ir galvenais: dejotāji vai vērtētāju komisija.

”Faziras” meitenes, savukārt, skatītājus iepriecēja ar jauniem tērpiem, izpildījumu, kompozīcijām, sevišķi efektīgi bija galvas svečturi. Te nu ļoti uzskatāms, cik noderīgs ir jaunais skatuves apgaismojums. Arī pārējo piecu grupu priekšnesumi (Mākoņkalna līnijdeju grupa „Super Star”, Rēzeknes bērnu horeogrāfijas studija „Kolorīts”, Maltas deju grupa „Vdohnovlenije”, Riebiņu senioru deju kolektīvs „Riebiņu Varavīksne”, Feimaņu ritmisko deju grupa „Ilgrozītes”) bija pārliecinoši un krāsaini. Ļoti labi, ka koncertā bija pārstāvētas dažādas paaudzes un tautības. Tik mīļi, ka bērni dejās laižas pa skatuvi kā putniņi, taurenīši vai eņģelīši. Jaunieši jau apzinās dejotprieku un ar degsmi izpilda savu uznācienu. Maltas ansamblis palicis prātā ar vienkāršām krievu dejām, bet skaistiem tērpiem. Riebiņu seniores, lai arī ar krietnu gadu skaitu pūrā, bija izvēlējušās jautru un dinamisku mūziku.

Paldies par skaisti piepildītajiem mākslas mirkļiem!

Prieks, ka Feimaņu Kultūras nama pasākumi ir intriģējoši un saistoši, aicinot skatītājus arī no citām vietām. Tā turpināt un attīstīties!

Silvija Assare

Fotogalerija 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0