Patriotisma mēnesis Tiskādu vidusskolā

Publicēts 25.11.2015

Maza mana tēvuzeme 
Divu roku platumā,
Mīļa mana tēvuzeme
Divu roku siltumā,
Dziļa mana tēvuzeme
Visa mūža garumā.  

(Knuts Skujenieks) 

Lietainais un drēgnais novembra mēnesis Tiskādu vidusskolā savu ritējumu aizvada Latvijas simbolu zīmē. Šis ir gada patriotiskākais mēnesis, kad svinam gan Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, gan Lāčplēša dienu, gan Mārtiņdienu. Novembrī jo īpaši tiek akcentētas patriotiskās vērtības, cieņa un mīlestība pret savu valsti. Šomēnes skolā notiek pasākumi, veltīti mūsu valsts 97. gadadienai.

Kā pirmie svētku noskaņu 10. novembrī ieskandināja Mārtiņbērni  - 2. klases skolēni ar savu klases audzinātāju Gaļinu Žugunovu. Pasākums sākās ar latviešu tautasdziesmu “Mārtiņš brauca ziemas ceļu” 2. klases izpildījumā, “čigānietes” Vivianna Jakušenoka, Marija Bitāne un “saimniece” Sofija Verjovkina vadīja pasākumu latviešu valodā, stāstīja par svētkiem, Mārtiņdienas ticējumiem, skandēja tautasdziesmas, vadīja rotaļas un deju konkursu. Bija sagatavota prezentācija. Sākumskolas skolēni un pirmskolas grupu audzēkņi rīkoja gaiļu izstādi , notika balsošana par labāko gaili, pēc balsošanas rezultātiem visi uzvarētāji ieguva saldus cukurgailīšus un diplomus. 2. klase arī parūpējās par skolas foajē noformējumu valsts svētkiem.

Skolas foajē ir apskatāma Tiskādu vidusskolas absolventes, Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Tatjanas Višņakovas gleznu izstāde “Veltījums dzimtajam Silmalas pagastam”. Pateicoties Tatjanas darbiem, novembra vidū varējām sasmaržot vasaru. Gleznu sižeti ir vienkārši – lauku dzīve, siena laiks, bišu stropi, ezers – bet krāsas ir tik spilgtas un piesātinātas, ka tas vienkāršums mirdz neparastā gaismā

11. novembrī notika Lāčplēša dienai veltīts erudīcijas konkurss 9.-12. klašu skolēniem “Mana Latvija”, kuru vadīja un āķīgos jautājumus sagatavoja vēstures skolotāja Janīna Rupaine.

11.-17.11. Latviešu valodas un literatūras nedēļa “Mēs dzīvojam Latvijā! Mēs runājam latviski!”, kuras laikā skolēni centās vairāk runāt latviski. Sākumskolas skolēni piedalījās zīmējumu konkursā “Mana Latvija”. Katrā klasē notika latviešu valodas olimpiāde.

13. novembrī skolā viesojās majors Edgars Erts. 9.-12.klašu skolēniem bija iespēja noklausīties lekciju “Kā sargāsim Latviju?” un stāstījumu par gaisa, sauszemes, jūras un specvienību darbību, kā arī noskatīties prezentāciju. Sarunas laikā majors pasniedza balvas aktīvākajiem skolēniem, kuri atbildēja uz jautājumiem.

17. novembra pēcpusdienā svinīgajā svētku koncertā – veltījumā Latvijai skanēja daudz skaistu dziesmu par Latviju – gan patriotiskās, gan latviešu tautasdziesmas. Skolēni izteiksmīgi lasīja dzeju un skandēja dainas par Latvijas novadiem, upēm, pilsētām. Visi noskatījāmies prezentāciju par Latvijas skaistākajām vietām, skanot Raimonda Paula melodijai instrumentāla ansambļa izpildījumā. Pasākumu sagatavoja latviešu valodas un mūzikas skolotājas Iveta Bondare, Ludmila Šmaukstele, Jeļena Bažanova un Irina Ščerbakova. Skolas direktore Olga Miseviča un direktora vietniece mācību darbā Elita Valenieka pasākuma laikā apbalvoja olimpiāžu, konkursu un sporta sacensību uzvarētājus ar diplomiem un saldām balvām. Un, protams, visi kopā – skolēni, skolotāji un vecāki – lepni par savu Latviju, dziedāja Latvijas un Rēzeknes novada himnas.

19. novembrī mūsu sākumskolas un vidusskolas vokālie ansambļi piedalījās novada pasākumā „Mana dziesma Latvijai”, kurā skanēja ļoti skaistas tautasdziesmas un dziesmas par dzimteni. Mūsu mazie vokālā ansambļa dalībnieki izpildīja tautasdziesmu „Ar vilciņu Rīgā braucu”, bet vidusskolas ansamblis – Andra Kiviča un Lauras Dabares dziesmu „Latvijai”.

20. novembrī skolēniem bija iespēja tikties ar mūsu skolas bijušo absolventu, Valsts Robežsardzes pārstāvi pulkvežleitnantu Aleksandru Petrovski, gūt plašāku informāciju par robežsargu un kinologu darbu, kā arī uzzināt par studiju iespējām koledžā. Vislielāko prieku skolēniem sagādāja apsardzes un speciālo uzdevumu dienesta vecāka inspektora un dienesta suņa Elfas paraugdemonstrējumi.

Atcerēsimies, ka mūsu valsts esam mēs paši – mūsu domas, mūsu rīcība un mūsu paveiktais!

 

 

 

Iveta Bondare,
latviešu valodas skolotāja

DSCF5312 DSCF5314 DSCF5346 DSCF5370 DSCF5445 DSCF5485 DSCF5487 DSCF5489 DSCF5492 DSCF5493 DSCF5499 DSCF5501 DSCF5505 DSCF5510 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0