Pavasara brīvlaikā Kaunatas vidusskolā notika nometne

Publicēts 19.03.2019

Pavasara brīvdienas radoši pavadītas Rēzeknes novada Kaunatas vidusskolā, kur dienas tematisko nometni STEM jomā (matemātika un programmēšana) 7.-9. klašu skolēniem no Kaunatas, Stoļerovas un Čornajas organizēja biedrība Izglītības un inovāciju centrs “LoDe” sadarbībā ar biedrību “No rokas rokā”. Tā notika ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros.

- Kāpēc man ir jāmācās? Uz šo un citiem jautājumiem jaunieši meklēja atbildes nometnes pirmajā dienā, kopā dodoties pārgājienā uz z/s “Rudo kumeļu pauguri”, kur iepazinās ar matemātikas, programmēšanas un citu zināšanu nozīmi lauksaimniecības un tūrisma sfērā. Jauniešiem bija iespēja pabarot dzīvniekus, un tas sniedza neviltotas emocijas!

Otrajā dienā nometnes dalībnieki veica pētījumu par sev interesējošajām profesijām, savukārt nākamās dienas aktivitātes jauniešiem bija saistītas ar projektu izstrādi. Tas veicināja izpratni par laika un finanšu resursu plānošanu, analītisko domāšanu.

Ceturtajā nometnes dienā jaunieši devās mācību ekskursijā uz Rēzeknes uzņēmumiem, lai iepazītu dažādas sfēras, kurās tika stāstīts un rādīts, kā arī veikti praktiski uzdevumi, lai pastiprinātu izpratni par izglītības nozīmi cilvēka dzīvē. Jauniešus laipni uzņēma būvmateriālu veikalā KSENUKAI, kur veikala vadītājs Artūrs  Apeināns piedāvāja izpildīt praktiskus, sadzīviska rakstura uzdevumus. Tos veiksmīgi veicot bija iespēja nopelnīt dāvanu kartes 20, 15 un 5 euro vērtībā. Ieguvēji bija gandarīti par paveikto! SIA “Rēzeknes ūdens” nometnes dalībnieki tika iepazīstināti ar pilsētas ūdensapgādes procesiem, sākot no ūdens iegūšanas līdz lietotājam. Ekskursanti saņēma Rēzeknes ūdens pudelītes. Par tehniskiem procesiem uzņēmumā īpašu interesi izrādīja puiši. Stāstījums radīja izpratni, kā uzņēmuma procesos mijiedarbojas matemātika, fizika, ķīmija un programmēšana. Lai iepazītu ražošanas nozari, nometnes dalībnieki devās uz SIA “LEAX Rēzekne”, kurā tika rādīts un stāstīts par ražošanas norisi metālapstrādē, par izglītības nozīmi, veicot ražošanas procesus.

Piektajā – noslēdzošajā dienā jauniešiem bija iespēja piedalīties pankūku cepšanas meistarklasē, kuru nodrošināja SIA “TOP Končas” (Juris Baltalksnis). Skolēni varēja paši cept, pildīt un izgaršot pankūkas. Nometnes dalībnieki bija sajūsmā par savu veikumu!

Paralēli iepriekš minētajām aktivitātēm jaunieši pilnveidoja savas zināšanas, prasmes un iemaņas programmēšanas jomā.

 

Biedrības Izglītības un inovāciju centrs “LoDe” valdes locekle Lolita Kivleniece – Kuzņecova

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0