Biznesa ideju autorus un jaunos komersantus aicina uz tikšanos Lūznavas muižā

Biznesa ideju autoriem, kuri vēlas attīstīt savu uzņēmējdarbību, kā arī jaunajiem komersantiem ar šā gada rudeni pieejams atbalsts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) izveidotajos biznesa inkubatoros. Uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamā vide, konsultācijas, apmācības un pasākumi par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, pakalpojumu un grantu līdzfinansējums, mentoru atbalsts – tie ir pamatpakalpojumi, kas tiks nodrošināti Rēzeknes biznesa inkubatorā. Arī Rēzeknes novads, tāpat kā vēl vairākas pašvaldības Ziemeļaustrumlatgalē, ietilpst Rēzeknes biznesa inkubatora darbības teritorijā, tostarp arī Lūznavas muiža. Tā kā Lūznavas muiža ir kļuvusi par nozīmīgu un pievilcīgu reģiona kultūras, lietišķo darījumu un citu aktivitāšu piesaistes objektu, nākotnē šeit varētu veidoties arī jauni uzņēmumi, kas papildinātu Lūznavas muižas kompleksa pakalpojumu klāstu.
LIAA Rēzeknes biznesa inkubators un Lūznavas muiža šā gada 9. decembrī plkst. 14.00 aicina uz tikšanos biznesa ideju autorus, jaunos komersantus, pašvaldības pārstāvjus un citus interesentus uz sarunu par pieejamo atbalstu reģionālo biznesa inkubatoru programmā un to, kā savu biznesa ideju pārvērst par veiksmīgu biznesu. Sarunā pie kafijas tases piedalīsies LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora vadītāja Skaidrīte Baltace, Lūznavas muižas pārvaldniece Iveta Balčūne un kultūras projektu vadītāja Inga Drele. Lūgums informēt par piedalīšanos pasākumā līdz šā gada 6. decembrim, nosūtot e-pastu iveta.balcune@rezeknesnovads.lv vai skaidrite.baltace@liaa.gov.lv.
Par biznesa inkubatoru:
Ar 2016. gada septembri izveidoti 15 LIAA biznesa inkubatori, astoņi no tiem nacionālas nozīmes centros Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā, Ventspilī, seši reģionālas nozīmes inkubatori Talsos, Ogrē, Madonā, Kuldīgā, Bauskā, Siguldā, bet Rīgā – Radošo industriju biznesa inkubators. Rēzeknes biznesa inkubatora pakalpojumi pieejami 11 Latgales pašvaldību uzņēmējiem un uzņēmējdarbības uzsācējiem, tostarp Rēzeknē, Rēzeknes, Viļānu, Rugāju, Balvu, Viļakas, Baltinavas, Kārsavas, Ciblas, Ludzas un Zilupes novados.
Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību. Inkubatoru programmā būs pieejama arī tā sauktā pirmsinkubācija, kur uzņēmēji varēs testēt savas biznesa idejas un saņemt konsultācijas. Paredzēts, ka katrā biznesa inkubatorā tiks veidota koprades telpa jeb open-office, kur gan pirmsinkubācijas procesā, gan arī pēc uzņemšanas inkubatorā varēs gan strādāt, gan tikties ar klientiem, gan arī veidot īpašu vidi pieredzes apmaiņai.
Inkubatorā uzņēmumi varēs saņemt visu nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50% un inkubators attiecīgi nosegs otru pakalpojuma vērtības daļu – arī 50%. Pakalpojumi, kas būs pieejami fiziskām personām un uzņēmējiem pirmsinkubācijā, piemēram, biznesa idejas novērtējums, konsultācijas, semināri par uzņēmējdarbības attīstību u.c., būs bezmaksas, t.i. inkubators šos pakalpojumus pilnībā finansēs.
Papildus jau ierastajiem biznesa inkubatoru pakalpojumiem, t.i. konsultācijām un biznesa atbalsta funkcijām, jaunajā programmā būs pieejams arī grantu līdzfinansējums – līdz 5000 eiro ražošanas iekārtu un materiālu iegādei un līdz 10000 eiro specifiskiem pakalpojumiem, piemēram, prototipu izstrādei, licencēšanai u.tml.

Kontaktinformācija:
Rēzeknes biznesa inkubatora vadītāja Skaidrīte Baltace