Pirmais Komandu čempionāts Latgales jauniešu šaha līgā

Publicēts: 21.03.2017

Atjaunots: 30.11.2020

Bērnu – jaunatnes sporta skola

        Vēsturiskais brīdis notika! Maltas šaha kluba telpās aizvadīts Latgales Jauniešu šaha līgas 2016./2017.gada Komandu čempionāts. Tas ir pilnīgi jauns turnīrs Latvijas šaha kalendārā, ko uzņēmās organizēt Rēzeknes novada Bērnu-jaunatnes sporta skola. Šajās sacensībās piedalās Latgales reģiona komandas, kuru sastāvā trīs 1998.gadā dzimušie un jaunāki zēni bez sporta klašu ierobežojuma un viena meitene, kurai jāspēlē pie 4. galdiņa. Apdomas laiks - 25 minūtes plus 10 sekundes uz partiju katram dalībniekam līdz partijas beigām. Kas vēlējās, rakstīja arī partijas protokolu.
Kopumā šajās trīs posmu komandu sacensībās, spēlējot pēc riņķa sistēmas, startēja 10 komandas no Daugavpils, Rēzeknes, Jēkabpils, Viļāniem un Maltas, pulcējot kopumā teju pussimtu jauno šahistu.

        Trīs labākās komandas ieguva 16 punktu no 18, gūstot astoņas uzvaras un piedzīvojot pa vienam zaudējumam.

Par jaunā turnīra pirmo čempionu kļuva Daugavpils Krievu liceja komanda, kas sīvā cīņā tikai pēc papildus rādītājiem (individuālajiem punktiem) pārspēja Jēkabpils un Rēzeknes pirmās komandas.

         Individuāli simtprocentīgus rezultātus sasniedza Marija Nikolajeva (Daugavpils Krievu licejs) un Kaspars Ņukša (Jēkabpils-1), kuru kontā attiecīgi deviņas un astoņas uzvaras deviņās partijās.

Labākie pie galdiņiem:
1. Aleksandrs Pikurs (Rēzekne-1)
2. Daniils Horobrijs (Daugavpils KL)
3. Kaspars Ņukša (Jēkabpils-1)
4. Marija Nikolajeva (Daugavpils KL)

        Visas komandas, spēlētāji, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas interneta vietnē www.chess-results.com

 

Anatolijs Jasinskis

Noklikšķini, lai noklausītos iezīmēto tekstu!