Restarts skolēnu priekam!

Publicēts 01.04.2019

Lai veicinātu izpratni par atkritumu šķirošanas nepieciešamību, resursu saudzīgu patēriņu un materiālu otrreizēju izmantošanu, Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 5.a klases skolēni piedalījās AS “Latvijas Zaļais punkts“ konkursā “Zaļais restarts II”.

Skolēni konkura ietvaros ir radījuši lielas galda spēles no jau izmantotiem materiāliem.

Mājās visiem atradās dažādi nevajadzīgi, nokalpojuši vai mazi apģērba gabali, plastmasas pudeles. Vecu, krāsainu aizkaru, pārvalku tika sanests tik daudz, ka radās ideja sataisīt klases grīdas izmēra galda spēli “Riču raču”, “Twister”, kā arī dambreti.

Pie kopdarba skolēni strādāja, izmantojot starpbrīžus, pēc stundām, jo bija patiešām interesanti atklāt, kā rezultāts var būt noderīgs un vienlaicīgi saudzēt dabu. Izgriežot mazus kvadrātus un tos salīmējot uz liela pamata ar superlīmi, radās vairāki dambretes lauciņi. Par kauliņiem tika izmantoti pudeļu korķīši un tortes vāki. Par keģļiem tika pārveidotas pudeles, kurās sābērtas smiltis un pārvilktas ar audumiem. Spēļu kauliņi arī izveidoti no pudelēm, pārvelkot ar audumu.

Spēles jau tika izmēģinātas skolas pasākumos, kā arī tiek spēlētas kā starpbrīdīžos, tā arī pēc stundām. Pavasarī spēles varēsim pārnest uz skolas pagalmu. Spēli atliek tik atlocīt, salikt spēļu kauliņus un jautrība var sākties!

5. klases audzinātāja Anita Cercene

Foto Anita Cercene

restarts2 restarts3

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0