Rēzeknes Augstskolas Roze – Laura Kudravska no Kaunatas

Publicēts 05.09.2014

1. septembris Rēzeknes Augstskolā (RA) aizritēja Zinību dienas noskaņās, sasaucot kopā RA mācībspēkus, viesus, studentus un jo īpaši kuplā skaitā – tieši 1. kursa studentus. Bija jūtama saliedētības gaisotne, jo tieši šajā studiju gadā visu fakultāšu studenti studēs vienuviet – Atbrīvošanas alejā 115. Būtiski uzsvērt, ka studijas notiks skaistās un modernās telpās, jo ar septembri studentiem ir pieejama arī jaunā Inženieru fakultātes ēka, kas tika atklāta šovasar.

Zinību dienas svinīgajā pasākumā izskanēja daudz laba vēlējumu, uzsākot jauno studiju gadu, no RA rektora Edmunda Teirumnieka, RA fakultāšu dekāniem un RA Studējošo padomes priekšsēdētājas Jūlijas Kirillovas, savukārt svētību visiem klātesošajiem deva V.E. Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis. Par muzikāliem pasākuma mirkļiem gādāja Izglītības un dizaina fakultātes studente Kristīne Pokule.

Pēc svinīgā pasākuma RA pirmo kursu studenti piedalījās Rozes svētkos, kuros tradicionāli no pirmo kursu studentu vidus tiek izvirzīti divi jaunieši – meitene un puisis – kuri iegūst godpilno RA Rozes un RA Bruņinieka titulu. Pasākumu vadīja un jauniešus uzmundrināja 2013. gada Rozes titula ieguvēja, studiju programmas „Interjera dizains” 2.kursa studente Kristīne Laizāne un maģistra studiju programmas „Tiesību zinātne” 1.kursa students Aldis Kaļva.

Šogad savus talantus, atraktivitāti un improvizēšanas spējas demonstrēja 13 pirmā kursa studenti: Ieva Grēvele, Laura Grota, Laura Gruntmane, Laura Kudravska, Sintija Kaļva, Sintija Lāže, Jānis Kozlovs, Edgars Grandāns, Laura Kalniņa, Justs Zaremba, Erasmus apmaiņas programmas students Christophe Marec no Francijas, Artūrs Ikaunieks un Diāna Mežajeva.

Dalībnieki klātesošajiem rādīja savus talantus, gan dziedot un spēlējot ģitāru, deklamējot savus sacerētos literāros darbus, dejojot un pārsteidzot ar savām aktiermākslas dotībām.

Studentu talantus vērtēja radoša un kompetenta žūrija – RA absolvente, 2006. gada Rozes titula ieguvēja, Ozolaines pagasta jaunatnes lietu speciāliste un RA deju kopas „Dziga” dejotāja Leila Rasima, RA Studējošo padomes vadītāja Jūlija Kirillova, Rēzeknes teātra studijas „Joriks” aktieris un režisors Andris Ušpelis un 2006. gada Bruņinieka titula ieguvējs, pazīstamās un iemīļotās Latgales grupas „Gints un Es” dalībnieks Ainārs Svelpe. Pēc dažādu uzdevumu veikšanas žūrija par šī gada Rozi izvirzīja Lauru Kudravsku, bet par Bruņinieku kļuva Jānis Kozuls.

Jaunieši ne tikai ieguva titulus un vērtīgas balvas no RA, bet arī balvas jaunajam studiju gadam no Swedbank Rēzeknes filiāles un dāvanu kartes Hesburger apmeklējumam no ISIC.lv. Tāpat uzvarētāji saņēma dāvanu kartes 70 eiro apmērā brīnišķīgai fotosesijai, kurā ietilpst vizuālā tēla veidošana un fotogrāfa pakalpojumi, par ko paldies jāsaka RA absolventei, stilistei Lāsmai Leiņai un fotogrāfam Ivaram Daugulim.

RA Rozes titula ieguvēja Laura Kudravska ir absolvējusi Kaunatas vidusskolu un Rēzeknes Augstskolā studēs programmā „Tulks referents”. Kādēļ tāda izvēle? Jauniete stāsta, ka viņai labi padodas angļu valoda un jau kopš vidusskolas sākuma viņa zinājusi, ko tieši studēs. Laura ir aktīva un talantīga jauniete, kuras hobiji ir muzicēšana ar savu grupu, dejošana, nodarbošanās ar sportu un jāšana.

Studijas Rēzeknes Augstskolā Laura izvēlējās, jo šeit ir studējuši daudzi viņas draugi „No viņu stāstītā sapratu, ka Rēzeknes Augstskola ir iestāde, kur ne tikai var iegūt labu izglītību un darbu, bet arī jaunus draugus, var iepazīties ar augstskolas tradīcijām un labi pavadīt laiku,” saka Laura. Citiem RA studentiem šī gada Rozes titula ieguvēja novēl: „Lai visi studenti aktīvi izbauda studentu dzīvi un lai ir laiks gan mācībām, gan izklaidei, gan miegam!”

RA Bruņinieks Jānis Kozlovs ir absolvējis Iecavas vidusskolu. Par savu izvēli studēt Rēzeknes Augstskolā viņš saka, ka esot iepatikusies studiju programma „Ģeogrāfijas un sociālo zinību skolotājs”, tādēļ nolēmis studēt Rēzeknē. Jānis atzīst, ka viņam patikuši Rozes svētki un atmiņā paliks tas moments, kad viņš ticis izvēlēts par Bruņinieka titula ieguvēju. Tāpat jaunietis atzīst, ka šāda veida pasākumā var lieliski sevi parādīt no labākās puses.

„Mani hobiji ir basketbola spēlēšana, ģeogrāfija, ceļošana,” stāsta Jānis. Jāatzīst, ka šī gada Bruņinieka titula ieguvējam lieliski padodas improvizēt, kā arī sacerēt īsā laika posmā labus dzejoļus, jo pasākuma laikā radītais dzejolis par Rēzekni un studentu dzīvi bija gan labskanīgs, gan arī lika klātesošajiem pasmaidīt. Citiem studentiem Jānis novēl censties būt pēc iespējas labākiem un pilnveidoties.

Paldies pasākuma dalībniekiem un visiem, kuri palīdzēja, lai RA Zinību diena un Rozes svētki izdotos! Vēlreiz paldies pasākuma atbalstītājiem – Swedbank Rēzeknes filiālei, ISIC.lv, stilistei Lāsmai Leiņai un fotogrāfam Ivaram Daugulim! Lai radošs, veiksmīgs un idejām bagāts jaunais studiju gads!

Inga Kaļva,
Rēzeknes Augstskolas Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

Māra Justa foto

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0