Rēzeknes novada 2.klases skolēniem sākušās peldēšanas apmācības

Publicēts 07.01.2015

Mācību gada otrais pusgads  5.janvārī ir iesācies ar sen loloto iespēju Rēzeknes novada skolu 2.klašu skolēniem apgūt peldēšanas prasmes. Peldēšanas nodarbību īstenošana iespējama pateicoties Rēzeknes novada Bērnu-jaunatnes sporta skolas iniciatīvai un Rēzeknes novada pašvaldības atbalstam.

Nodarbības notiek Rēzeknes 5.vidusskolas peldbaseinā. Tās vada sertificēta peldēšanas trenere, sporta pedagoģe Diāna Gosteva. Katrai peldēšanas grupai (19-25 bērniem)  ir viena, 40 minūtes ilga nodarbība nedēļā. Apmācībās iesaistīti  215 skolēni no 23 novada skolām.

7-9 gadi tas ir vēlamais vecuma posms, kad jāuzsāk peldēšanas apgūšana. Peldēšana ne tikai uzlabo bērna fizisko un psiholoģisko stāvokli, bet arī vispusīgi attīsta un norūda, uzlabojoties termoregulācijas mehānismam, paaugstinoties imūnsistēmai. Ūdenī samazinās ķermeņa statiskā slodze. Samazinās slodze uz bērna mugurkaulu, kurš vēl nav pilnīgi nostiprināts. Ūdenī bērna ķermenis pareizi formējas, veidojas laba stāja. Aktīva kāju kustība ūdenī novērš plakanās pēdas veidošanos. Bērni iemācās droši un aktīvi justies ūdens vidē.
Sistemātiska  peldēšana  dod iespēju pilnveidoties asinsrites sistēmas orgāniem un elpošanas sistēmai. Uzlabojas sirdsdarbība, krūšu kurvja kustība. Palielinās plaušu apjoms.
Peldētapmācības nodarbībās gūtās iemaņas  neizzūd un saglabājas visu turpmāko dzīvi.

Arnita Poiša
Rēzeknes novada BJSS metodiķe

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0