Rēzeknes novada pārstāvji piedalījās konkursā Baltkrievijā

Publicēts 10.10.2018

7. oktobrī Postavu rajonā Baltkrievijā notika jauno ģimeņu konkurss “Lauku meistari”, kurā tradicionāli piedalās arī Rēzeknes novada ģimenes. Šoreiz novadu pārstāvēja Viktorija un Mareks Maļkeviči no Ozolmuižas pagasta, kopā ar 8 mēnešus veco dēlu Adrianu.
Konkurss tiek rīkots jau septīto reizi, tā mērķis – popularizēt dzīvi laukos un stāstīt par jaunajām ģimenēm, kas dzīvo un saimnieko laukos. Konkursā piedalījās piecas jaunās ģimenes, pirmo vietu ieguva saimnieki- Nadežda un Andrejs Soboļi, kuri audzina divus bērnus. Otro vietu ieguva Rēzeknes novada pārstāvji, Viktorija un Mareks Maļkevici, kuri žūrijas priekšā stājās arheoloģiskajos XII gadsimta latgaļu tautastērpos un veikli tika gala ar visiem konkursa uzdevumiem. Viktorija atzīst, ka konkurss ļoti patika: ”Ļoti jauks pasākums, atsaucīgi un sirsnīgi cilvēki. Baltkrievu pusei patika mūsu tautastērpi, mūs pat dēvēja par vikingiem.
Konkursa vizītkartē stāstījām par sevi – nodarbojamies ar loka šaušanu, 2015. gadā piedalījāmies LEARN projektu konkursā un ieguvām pirmos līdzekļus savam biznesam. Nodarbojamies ar uzņēmējdarbību, piedāvājam cilvēkiem šaut ar loku. Piedalāmies vēsturiskās rekonstrukcijas klubu pasākumos gan tepat Latvijā, gan Lietuvā un Baltkrievijā.”
Rēzeknes novada delegācijas sastāvā bija arī Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne: ”Mūsu sadarbība ar Baltkrieviju turpinās daudzu gadu garumā, sadarbojamies kultūras, sporta un izglītības jomā. Tāpat kā mēs, arī baltkrievi domā par jauniešu piesaisti laukiem.”

Diānas Seleckas teksts
Foto- Postavu izpildkomitejas jaunatnes lietu nodaļa

16 18 19 IMG_8608 IMG_8622 IMG_8649

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0