Sakstagala J. Klīdzēja pamatskolas 3. klases skolēni devās pavasara ekskursijā uz Rīgu

Publicēts 21.05.2015

Kā jau katru gadu pavasarī – laiks mācību ekskursijai. Beidzot trešo klasi, Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas audzēkņi devās mazliet tālāk – uz Latvijas galvaspilsētu Rīgu.

Vispirms apmeklējām Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju. Tas ir vecākais muzejs Latvijā. Muzejs atrodas Vecrīgā, ievērojamā 13.–20. gs. arhitektūras piemineklī – Rīgas Doma ansamblī. Ekskursija muzejā bija ļoti interesanta, mēs daudz uzzinājām par Rīgas vēsturi, par burinieku, tvaikoņu un motorkuģu modeļiem, kuģu detaļām un piederumiem. Redzējām unikālus mākslas darbus muzeja Sudraba kabinetā. Bērnu uzmanību piesaistīja senlietas – rotaslietas, darbarīki, ieroči un bērnu senās rotaļlietas, un Lielais Kristaps, kuram bija jau 400 gadi. Ieejot Doma baznīcā, bērniem aizrāvās elpa, jo pirmo reizi redzēja tādu plašumu un tik lielas ērģeles.

Pēc tam mums bija ekskursija Dzelzceļa muzejā. Ekskursijas laikā bērni aplūkoja dzelzceļa modeli, kur desmit kvadrātmetros pa sliežu ceļiem traucas vilciens pāri tiltiem, pārbrauktuvēm, līdz pietur stacijā, lai atkal dotos ceļā. Interesanti bija iejusties pasažiera, lokomotīves vadītāja, stacijas dežuranta lomā, iespēja iekāpt un aplūkot klātienē lokomotīves un vagonus.

Pēc Dzelzceļa muzeja apmeklējuma vēl bijām Zaķusalas televīzijas tornī. Bija saviļņojoši uzbraukt ar ātrgaitas liftu TV tornī un no 79 metru augstuma paskatīties uz Rīgu!

Ekskursijas noslēgumā devāmies uz LIDO, kur bērni paēda garšīgas pusdienas un lēkāja piepūšamajās atrakcijās. Neizpalika arī fotosesija, jo LIDO dārzā skaisti ziedēja tulpes.

Braucot mājās, visi bija mazliet noguruši, tomēr laimīgi par redzēto un par uzzināto.

Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 3. klases audzinātāja Evita Kubecka

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0