Sveču diena Rēznas pamatskolā

Publicēts 03.02.2016

Uguns nes svētību, laimi, veselību, aizsargā pret tumsu un atvaira ļaunumu. Mūsu senči prata novērtēt visas labās uguns īpašības, kas nav mainījušās gadu tūkstošus. Sveču liešanai bija pat sava īpašā diena – Sveču diena, ar kuru saistīti arī dažādi pasākumi un aktivitātes.

Arī Rēznas pamatskolas saime šim notikumam gatavojās savlaicīgi. Tika sacerēti un noformēti dzejoļi par svecēm, zīmētas „Sapņu sveces”, pirmklasnieki veidoja radošas svecītes no plastilīna. Lietišķās mākslas pulciņa meitenes skolotājas Antoņinas Kozlovskas vadībā lēja sveces. Darbs noritēja interesanti, ar lielu atbildības sajūtu, galvenais, ar smaidu sejās, lai sveces gaiši degtu.

Pasākumā „Sasildies sveču gaismā!” sveču Rūķi aicināja uz Sveču ballīti ar jautrām aktivitātēm. Tika dejots, dziedāts, liktas sveču puzles, minētas mīklas, kā arī vērojām laiku pēc Sveču dienas ticējumiem. Sākumskolēni bija ļoti gandarīti, jo pasākuma noslēgumā Rūķi pat atnesa visiem cienastu.

Lai jūsu domām sveces liesmas gaišums! Lai gaismas, siltuma un labu vārdu bagāts Sveču mēnesis!

Ināra Anča,
Rēznas pamatskolas skolotāja.

Foto: Ināra Anča

IMG_5406 IMG_5417 IMG_5431 IMG_5448 IMG_5450 IMG_5451

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0