Taizeme – viesmīlības un smaidu zeme

Publicēts 03.02.2015

Nemīlīgi drēgnajā 13. janvāra rītā folkloras kopas “Rāznaviņa “ dalībnieki devās tālā lidojumā uz Taizemi. Pēc Surindras Rajabhat Universitātes ielūguma, 16 folkloras kopas dalībnieki piedalījās Starptautiskajā folkloras festivālā Taizemē, kas notika no 15. līdz 25. janvārim. Festivālā piedalījās 18 valstis: Vjetnama, Polija, Krievija, Šrilanka, Dienvidkoreja, Filipīnas, Nepāla, Mjanma, Laosa, Slovēnija, Izraēla, Indonēzija, Indija, Ķīna, Kambodža, Bangladeša, Latvija un Taizeme.

Bangkokas lidostā festivāla organizatori mūs visus sagaidīja ar rozītēm un smaidu sejā. Tālāk sekoja septiņu stundu garš brauciens uz festivāla norises vietu. Izkāpjot benzīntankā, tika nodegustēti Taizemes īpašie ēdieni – kukaiņi un vaboles, kā arī nopirkti un nogaršoti augļi, kuri bija saldi un garšīgi. Ierodoties Surindrā, pie viesnīcas ieejas mūs sagaidīja ziloņu statujas, kas ir šī apvidus simboli. Te dzīvo lielākā daļa Taizemes ziloņu. Ieturējuši vakariņas, devāmies uz istabiņām.

Festivāla gaitā katru dienu notika koncerti, kuros katrs kolektīvs savu valsti prezentēja ar dziesmām un dejām. Jau mūsu pirmo uzstāšanos uzņēma ļoti jauki un ar ovācijām pavadīja no skatuves. Starptautiskā festivāla ietvaros notika arī citi folkloras festivāli dažādos Taizemes reģionos, nacionālo tautastērpu šovs, Miera aizlūgums, radošās darbnīcas, starptautisks seminārs „ Manas tautas pasakas un leģendas” , mākslas izstādes, kā arī tika parakstīts sadarbības līgums ar Surindra Rajabhat Universitāti izglītības un kultūras jomā. Grandiozs un skaists bija “Fashion show”, kur divi dalībnieki no katras valsts prezentēja savus tautas tērpus un vēl trijiem dalībniekiem bija iespēja pārvērsties par dažādiem tēliem – lotosziediem, čūskām, ziloņiem un citiem personāžiem.

Festivāla koncertos, kur mēs iepazinām daudzu valstu kultūru, mums izveidojās draudzīgas attiecības ar vairākām delegācijām, bet jo sevišķi sirsnīgas ar Indiju. Ar sajūsmu mēs skatījāmies un klausījāmies Āzijas valstu uzstāšanos, jo viņu priekšnesumi un tērpi krasi atšķiras no mūsu valsts tradīcijām.

Festivāla organizatori bija parūpējušies arī par to, lai mēs iepazītu Taizemi klātienē, caur tempļiem, kuri ir bagāti ar Budas tēliem, caur ūdenskritumiem, zīda ražošanas ciemu, kā arī neaizmirstamo izbraucienu uz Ziloņciemu. Katram bija iespēja pavizināties uz ziloņa muguras, pasēdēt uz snuķa un noskatīties grandiozo “Ziloņu šovu”. Tas bija piedzīvojumiem bagāts izbrauciens. Festivāls ilga desmit dienas, tomēr likās, ka laiks paskrēja ļoti ātri, jo katru dienu bija pasākums un koncerts, kas neļāva skumt.

Lai folkloras kopa “Rāznaviņa” varētu piedalīties starptautiskajā festivālā Taizemē un nest Latvijas un Rēzeknes novada vārdu tālāk, liels paldies jāsaka Rēzeknes novada pašvaldības izglītības pārvaldei un kultūras nodaļai, Kaunatas, Čornajas un Mākoņkalna pagasta pārvaldei, kuras katra savu iespēju robežās sniedza finansiālu palīdzību, suvenīrus, transportu. Mēs katrs centāmies pastāstīt, kur atrodas tāda maza valsts – Latvija, kura ir bagāta ar savu kultūras mantojumu.

 

 

Sandra Viša
Kaunatas folkloras kopas “Rāznaviņa” vadītāja

IMG_4095 IMG_4495 IMG_4521 IMG_4633

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0